Հակառակորդի կողմից հայ դիրքապահների ուղղությամբ կրակահերթեր են արձակվել, մահացել է պայմանագրային զինծառայող
Պաշտպանության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մայիսի 25-ին՝ ժամը 14։20-ի սահմաններում, հրազենի կիրառմամբ միջադեպ է գրանցվել Հայաստանի Հանրապետության Գեղարքունիքի մարզի Վերին Շորժայի սահմանային հատվածում։
Մասնավորապես՝ հակառակորդի կողմից հայ դիրքապահների ուղղությամբ կրակահերթեր են արձակվել։ Միջադեպի մանրամասները ճշտվում են։
Հակառակորդի արձակած կրակահերթերից հետո սկսված փոխհրաձգության հետևանքով մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել պայմանագրային զինծառայող, կրտսեր սերժանտ Վ. Յ. Խուրշուդյանը (ծնված 1989 թ.)։

В результате стрельбы со стороны противника погиб армянский военнослужащий
25 мая около 14։20 на приграничном участке Верин Шоржа Гегаркуникской области Республики Армения произошел инцидент с применением огнестрельного оружия.
В частности, со стороны противника была произведена стрельба в направлении армянских постовых. Подробности инцидента уточняются, сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
В результате перестрелки, начавшейся после произведенных противником выстрелов, смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий контрактной службы, младший сержант В.Хуршудян (1989 г.р.)