«Հանրապետություն» կուսակցությունը չի բացառում ՔՊ-ի հետ կոալիցիան
«Հանրապետություն» կուսակցությունը չի բացառում գործող իշխանության հետ համագործակցությունը։ Այս մասին Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովում հայտնեց կուսակցության ներկայացուցիչ Անի Խաչատրյանը։
«Ամեն ինչ կախված է ընտրությունների արդյունքներից, հետագա ընթացքից։ Առհասարակ, խորհրդարանական մոդելը իր մեջ կոալիցիաներ է պարունակում։ Թե՛ «Իմ քայլ»-ի հետ, թե՛ ուրիշ ուժի հետ ոչինչ չեմ բացառում»,- ասաց նա։
Խաչատրյանը նշեց, որ կոալիցիա չեն կազմի հոկտեմբերի 27-ի հետ առնչություն ունեցած քաղաքական ուժերի հետ։
Նրա խոսքով՝ այս պահին կուսակցության թեկնածուները 103-ն են։ Վերջինս ներկայացրեց ցուցակի առաջին 20 անձանց։
Այն կգլխավորի կուսակցության նախագահ Արամ Սարգսյանը, երկրորդ համարը Արտակ Զեյնալյանն է, երրորդը Անի Խաչատրյանն է։

Партия “Республика” не исключает возможность создания коалиции с “Гражданским договором”
Партия “Республика” не исключает сотрудничество с действующей властью. Об этом заявила в Центральной избирательной комиссии представитель партии Ани Хачатрян.
“Все зависит от результатов выборов и дальнейших процессов. Надо сказать, что парламентская модель предусматривает возможность создания коалиций. Я не исключаю сотрудничество ни с “Моим шагом”, ни с какой-либо другой политической силой”,- сказала А.Хачатрян.
При этом она исключила формирование коалиции с теми политическими силами, которые причастны к теракту в армянском парламенте 27 октября 1999 года.
На данный момент в пропорциональном списке “Республики” 103 кандидата. В первую тройку входят Арам Саркисян, Артак Зейналян, Ани Хачатрян. Последняя заверила, что в их списке нет крупных предпринимателей.