ՊՆ-ն հրապարակել է գերեվարված հայ զինծառայողների անունները
Հայաստանի Պաշտպանության նախարարությունը հայտնել է մայիսի 27-ի վաղ առավոտյան, Հայաստանի Հանրապետության Գեղարքունիքի մարզի սահմանային հատվածում ադրբեջանական զինված ուժերի զինծառայողների կողմից գերեվարված վեց հայ զինծառայողների անունները։
«Առանց սահմանը հատելու ինժեներական աշխատանքներ կատարած ու գերեվարված անձինք են՝ պայմանագրային զինծառայողներ Ա. Ն. Աբգարյանը, Ի. Ա. Սարգսյանը, Վ. Վ. Սարգսյանը, Բ. Ս. Օհանյանը, Ա. Գ. Բուդոյանը, Վ. Օ. Ռաֆայելյանը։
Ադրբեջանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության տարածած հայտարարությունը, ըստ որի՝ ադրբեջանական ԶՈՒ կողմից գերեվարված հայ զինծառայողները գտնվել են Ադրբեջանի տարածքում, չի համապատասխանում իրականությանը»,- նշված է ՊՆ հաղորդագրության մեջ:

МО опубликовало фамилии взятых в плен армянских военнослужащих
Министерство обороны Армении опубликовало фамилии шести армянских военнослужащих, которые рано утром 27 мая были взяты в плен азербайджанскими вооруженными силами в приграничной зоне Гегаркуникской области Республики Армения.
“Взятые в плен при проведении инженерных работ без пересечения границы военнослужащие контрактной службы: А.Н.Абгарян, И.А.Саргсян, В.В.Саргсян, Б.С.Оганян, А.Г.Будоян, В.О.Рафаелян.
Распространенное оборонным ведомством Азербайджанской Республики заявление о том, что взятые в плен азербайджанскими ВС армянские военнослужащие находились на территории Азербайджана, не соответствует действительности”,- говорится в сообщении Минобороны РА.