ՀՅԴ-ԲՀԿ դաշինքի մասին խոսելը վաղ է
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության և Հայ հեղափոխական դանակցության առաջիկա միավորման մասին լուրերն ընդամենը խոսակցություններ են, որոնք մոգոնել են լրագրողները և այլ մարդիկ: Նման կարծիք հայտնեց Ազգային ժողովի ՀՅԴ խմբակցության քարտուղար, պատգամավոր Արտյուշ Շահբազյանը:
Ըստ պատգամավորի' դաշինքների ու կոալիցիաների մասին խոսել դեռ վաղ է: «Կգա ժամանակը, կնայենք նպատակահարմարությանը, և ժողովները կքննարկեն, կորոշեն: Այսօր որևէ մեկը չի կարող ասել' կոալիցիա կկազմե՞նք, թե՞ ոչ»,- ավելացրեց Արտյուշ Շահբազյանը:
Այնուամենայնիվ, պատգամավորը չբացառեց, որ ապագայում հնարավոր է դաշինք կազմել: «Դաշնակցությունը միայնակ է ընտրությունների գնացել, և չեմ կարող ասել, որ այս անգամ այդպես չի լինելու»,- ասաց Արտյուշ Շահբազյանը:

Говорить о блоке АРФД-ППА пока рано
Слухи о предстоящем объединении партии "Процветающая Армения" (ППА) и Армянской Революционной Федерации Дашнакцутюн (АРФД) придумали журналисты и другие люди. Такое мнение высказал секретарь парламентской фракции АРФД Артюша Шахбазян.
По словам депутата, о блоках и коалициях пока рано говорить. "Придет время, рассмотрим целесообразность, обсудим на собраниях и примем решение. Сегодня никто не может сказать, создадим мы коалицию или нет",- добавил А.Шахбазян.
Тем не менее депутат не исключил возможность формирования блока в будущем. "Дашнакцутюн участвовала в выборах самостоятельно, и я не могу сказать, что на этот раз не будет так же",- сказал представитель АРФД.