Սև լճի հատվածում հայերն ու ադրբեջանցիները 4-ական դիրք ունեն. Սյունիքի մարզպետ
«Սյունիքում կրակոցներ չեն եղել: Սև լճի հատվածում 4 պոստ իրենք են, 4-ը՝ մենք: Ամեն պոստում թող լինի 25-25, ադրբեջանցիները 100 հոգի կլինեն»,- այս մասին մինչ Կառավարության նիստի մեկնարկը լրագրողներին հայտնեց Սյունիքի մարզպետ Մելիքսեթ Պողոսյանը:
Անդրադառնալով Սյունիքի նախկին մարզպետ Վահե Հակոբյանի այն հայտարարությանը, թե ադրբեջանցիների թիվն անցնում է 1000-ը, Պողոսյանն ասաց, որ գուցե նախկին մարզպետը գիտի, թե որտեղ են, ինքը չգիտի:
Հարցին՝ արդյոք հրաման կա, որ հայկական կողմը գերի չպետք է վերցնի, մարզպետը հորդորեց բանակի ղեկավարությունից ճշտել տեղեկությունը:

В районе Черного озера у армян и азербайджанцев по четыре поста – губернатор Сюника
“В Сюнике стрельбы не было. В районе Черного озера (Сев лич) и у них, и у нас по четыре поста. На каждом посту могут быть по 25 азербайджанцев, всего – 100 человек”,- сказал сегодня журналистам до начала заседания правительства губернатор Сюникской области Меликсет Погосян.
Касаясь заявления бывшего губернатор Сюнка Ваге Акопяна о том, что число азербайджанцев превышает 1000, Погосян сказал, что, возможно, бывший губернатор знает, где они находятся, а он не в курсе.
На вопрос, есть ли у армянской стороны приказ не брать в плен, губернатор порекомендовал уточнить эту информацию у командования армии.