Հայկական կողմը նոր գերիներ չունի. ՊՆ
Պաշտպանության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մայիսի 30-ին Ադրբեջանի սոցիալական ցանցերում տեղեկություններ են տարածվել այն մասին, թե իբր Ադրբեջանի պետական սահմանը հատելու ընթացքում հայ զինվորականներ են գերեվարվել։
«Չնայած հանգամանքին, որ այդ տեղեկությունը արագ հերքել են հենց ադրբեջանական պետական կառույցները, այդ թվում՝ համապատասխան հայտարարությամբ հանդես եկավ նաև Ադրբեջանի պետական սահմանապահ ծառայությունը, հայկական սոցիալական ցանցերի որոշ օգտատերեր և լրատվամիջոցներ շարունակում են շրջանառել այն։
Պաշտպանության նախարարությունը ևս մեկ անգամ հորդորում է չտարածել չճշտված, առավել ևս՝ կեղծ, իսկ այս դեպքում՝ նույնիսկ պաշտոնապես հերքված տեղեկատվություն»,- նշված է ՊՆ հաղորդագրության մեջ։

У армянской стороны нет новых пленных – МО
Министерство обороны Республики Армения выступило с заявлением, в котором сообщается, что 30 мая в азербайджанских соцсетях появились сведения о том, что якобы при пересечении государственной границы Азербайджана в плен были взяты армянские военные.
“Несмотря на то, что сами азербайджанские государственные структуры сразу же опровергли эту информацию, в частности, Государственная пограничная служба Азербайджана выступила с соответствующим заявлением, некоторые пользователи армянских соцсетей и СМИ продолжают распространять подобные сведения.
Министерство обороны еще раз призывает не распространять неуточненную, тем более ложную, а в данном случае опровергнутую даже на официальном уровне информацию”,- говорится в заявлении МО РА.