Կորոնավիրուսային հիվանդության 108 նոր դեպք, մահացել է 2 մարդ
Հունիսի 3-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 222978 դեպք, որոնցից 213813-ն` առողջացած, 4448-ը` մահվան ելքով:
Երեկ` հունիսի 2-ին, կատարվել է 2856 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 108 նոր դեպք: Ունենք 235 առողջացած և 2 մահվան դեպք:
Առողջապահության նախարարության փոխանցմամբ` կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 3631 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 1093012 թեստավորում:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 3 դեպք, երբ բուժառուներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1086 է:

108 новых случаев Covid-19. Умерли два человека
По состоянию на 11:00 3 июня общее число случаев Covid-19 в Армении составило 222978, число выздоровевших – 213813, число смертей – 4448. Об этом сообщает Министерство здравовохранения РА.
Вчера, 2 июня, было проведено 2856 тестирований, из них 108 дали положительный результат. За минувшие сутки выздоровели 235 человек, умерли два человека. На данный момент фактическое лечение от коронавируса получает 3631 пацент. Всего проведено 1093012 тестирований.
Накануне скончались еще три пациента с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 1086.