«Հայաստանի հրաշալիքները» ներկայացվել է իսպանական տուրիստական գործակալություններին
Իսպանիայում Հայաստանի դեսպանատանը մայիսի 16-ին անցկացվել է գովազդ-շնորհանդես' իսպանական տուրիստական գործակալությունների ներկայացուցիչների համար: Միջոցառման նպատակն էր Հայաստանը որպես նոր, դեռ լիովին չբացահայտված տուրիստական վայր ներկայացնելը և իսպանացի զբոսաշրջիկների համար կանոնավոր այցելավայր դարձնելը:
Շնորհանդեսին ներկա էր նաև Հայաստան այցելել ցանկացող շուրջ 50 անհատական զբոսաշրջության երկրպագու, որոնց միջավայրում իսպանական «Tailored design travelling»' էլիտար անհատական տուրեր կազմակերպող գործակալությունը տարածել էր Հայաստանի դեսպանության տրամադրած, Հայաստանի պատմաճարտարապետական կոթողների և բնության տեսարժանությունը գովազդող նյութեր:
ՀՀ արտգործնախարարություն մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունը հայտնում է, որ միջոցառմանը ներածական խոսք է ասել Իսպանիայում Հայաստանի գործերի հավատարմատար Խորեն Տերտերյանը: Այնուհետև իսպանացի հայագետ, գիտությունների դոկտոր Ֆերնանդո Լաբադը, հեռուստաէկրանին ցուցադրելով «Հայաստանի հրաշալիքները» խորագրով լուսանկարների տեսաշարը, խոսել է Հայաստանի պատմության, մշակույթի, եկեղեցու, լեզվի, այբուբենի, ազգային ավանդույթների մասին:
Ըստ տուրիստական գործակալների հավաստումների' վերջին մի քանի ամսում Հայաստան այցելած և այցելել ցանկացող իսպանացի զբոսաշրջիկների թիվն աճել է:

"Чудеса Армении" представлены испанским турагентствам
16 мая посольство Армении в Испании провело рекламную презентацию для представителей испанских туристических агентств. Цель мероприятия заключалась в том, чтобы представить Армению как не до конца изученную туристическую страну и превратить ее в место регулярных посещений испанских туристов.
На презентации присутствовали около 50 желающих посетить Армению любителей индивидуального туризма, среди которых агентство по организации индивидуальных элитарных туров "Tailored design travelling" распространило предоставленные посольством РА рекламные материалы достопримечательностей природы и историко-архитектурных памятников Армении.
Открыл мероприятие поверенный в делах Армении в Испании Хорен Тертерян. Затем испанский арменовед, доктор наук Фернандо Лабад, показывая на экране серию фотографий под названием "Чудеса Армении", рассказал об истории Армении, об армянской культуре, церкви, языке, алфавите, национальных традициях.
По заверению туроператоров, за последние несколько месяцев число испанских туристов, желающих посетить Армению, увеличилось. Об этом сообщает Управление по прессе, информации и связям с общественностью МИД РА.