Ադրբեջանական կողմը կրակ է բացել հայկական դիրքերի ուղղությամբ. հայ դիրքապահները դիմել են պատասխան գործողությունների
Պաշտպանության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունիսի 10-ին Ադրբեջանի զինված ուժերը Գեղարքունիքի մարզի սահմանային հատվածում հերթական անգամ փորձել են ինժեներական աշխատանքներ իրականացնել։
Հայկական ԶՈՒ ստորաբաժանումները դիմել են հակազդման գործողությունների, ստիպելով դադարեցնել աշխատանքներն, ինչին ի պատասխան ադրբեջանական կողմը կրակ է բացել հայկական դիրքերի ուղղությամբ։ Հայ դիրքապահները դիմել են պատասխան գործողությունների։ Հայկական կողմից փոխհրաձգության արդյունքում տուժողներ չկան։

Азербайджанская сторона открыла огонь по армянским позициям. Армянские военнослужащие прибегли к ответным действиям
Министерство обороны РА сообщает, что 10 июня вооруженные силы Азербайджана в очередной раз попытались выполнить инженерные работы на участке границы в Гегаркуникской области.
Подразделения армянских ВС прибегли к ответным действиям, вынудив противника прекратить работы. В ответ азербайджанская сторона открыла огонь по армянским позициям. Армянские военнослужащие прибегли к ответным действиям. В результате перестрелки с армянской стороны пострадавших нет.