«3-րդ համարը դիր ծրարի մեջ»․ բաց քվերկություն 2/7 տեղամասում
Երևանի Նոր Նորք վարչական շրջանի 4-րդ զանգվածի թիվ 109 մանկապարտեզում տեղակայված 2/7 տեղամասում ընտրողներից մեկը մյուսին հուշում էր, թե ում ընտրել։ Կողք կողքի քվեախցիկներում գտնվող կինը, դիմելով անմիջապես իր հարևանությամբ ընտրող տղամարդուն, հուշեց՝ 3-րդ համարը դիր ծրարի մեջ։
Թեև տեղամասային ընտրական հանձնաժողովի անդամը դիտողություն արեց, որ չմիջամտեն մեկը մյուսի ընտրությանը, այնուամենայնիվ, տղամարդը առանձնացրեց 3-րդ համարի քվեաթերթիկը, մեզ տեսանելի ձևով դրեց ծրարի մեջ, ապա ընտրեց։
Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցող քաղաքական ուժերից իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության համարն է 3-րդը։

“Положи в конверт бюллетень с номером 3”: открытое голосование на избирательном участке 2/7
На избирательном участке 2/7 в четвертом массиве столичного административного округа Нор Норк один из избирателей подсказал другому, кого выбрать. Женщина, находившаяся за ширмой для голосования, порекомендовала стоявшему за соседней ширмой мужчине положить в конверт бюллетень с номером 3.
И хотя член избирательной комиссии сделал женщине замечание, призвав ее не вмешиваться в выбор других избирателей, мужчина выбрал именно рекомендованный ему бюллетень и положил его в конверт.
Отметим, что под номером 3 во внеочередных парламентских выборах участвует правящая партия “Гражданский договор”.