Հանձնաժողովի անդամը պատրաստվում էր ծաղկեփունջ նվիրել Տարոն Մարգարյանին ուղեկցող կանանց
Երևանի նախկին քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը քիչ առաջ Դուրյան թաղամասի 177-րդ դպրոցում տեղակայված 1/19 ընտրատեղամասում քվեարկությանը մասնակցելու էր եկել:
Նրան ուղեկցում էին կինը, մայրը և երեխաները: Մարգարյանների ընտրության ժամանակ հանձնաժողովի անդամ Կարեն Փիրոյանի ձեռքում ծաղկեփունջը նկատելիս հարցրինք, թե արդյոք այն նախատեսված է Մարգարյան տիկնանց համար: Պարզվեց՝ այո: Սակայն հանձնաժողովի անդամը, հասկանալով, որ մեր տեսախցիկը կարող է ֆիքսել այն, ծաղկեփունջը փոխանցեց այլ աղջիկների:
Տարոն Մարգարյանին հարցրինք, թե արդյոք կուզենար կրկին Երևանի քաղաքապետ դառնալ: Վերջինս պատասխնեց, որ հիմա ԱԺ ընտրություններ են, դրանից հետո առիթ կունենա խոսելու և շփվելու:

Член избирательной комиссии собирался вручить цветы спутницам Тарона Маргаряна
Бывший мэр Еревана Тарон Маргарян немногим ранее пришел голосовать на избирательном участке 1/19, расположенном в 177-й школе в квартале Дурян.
Его сопровождали жена, мать и дети. Во время голосования бывшего мэра мы заметили в руках члена избирательной комиссии Карена Пирояна букет цветов и поинтересовались, для кого они предназначены. Оказалось, для сопровождающих Т.Маргаряна женщин. Однако поняв, что наша видеокамера может зафиксировать момент вручения цветов спутницам экс-мэра, он передал букеты другим девушкам.
Мы спросили Тарона Маргаряна, хотел бы он вновь стать мэром Еревана. Он ответил, что эту тему можно будет обсудить после выборов.