Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ: Այս մասին տեղեկացնում է վարչապետի պաշտոնական կայքը։
«Նախագահ Պուտինը Նիկոլ Փաշինյանին շնորհավորել է Հայաստանում ընտրությունների բարեհաջող անցկացման և դրանցում արձանագրած հաղթանակի կապակցությամբ:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև տարածաշրջանում տիրող իրավիճակին և 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի և 2021 թվականի հունվարի 11-ի եռակողմ հայտարարությունների դրույթների իրականացման ընթացքին:
Տվյալ համատեքստում ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատարի կողմից ընդգծվել է ռազմագերիների վերադարձի առաջնային նշանակությունը», - նշված է կայքում։

Putin Congratulates Pashinyan on Election Win
Russian President Vladimir Putin, by telephone today, congratulated Nikol Pashinyan on his party’s win in Sunday’s snap parliamentary election and the relatively smooth ballot process.
The two also discussed the situation in the region and the implementation of the provisions of the trilateral declarations of November 9, 2020 and January 11, 2021.
"In this context, the acting Prime Minister of the Republic of Armenia stressed the primary importance of the return of prisoners of war," the Armenian government’s website reads.