Նիկոլ Փաշինյանը Սամվել Կարապետյանի հետ քննարկել է «Տաշիր» ընկերությունների խմբի ներդրումային ծրագրերի ընթացքը
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է «Տաշիր» ընկերությունների խմբի նախագահ, «Հայաստանի ներդրողների ակումբի» հիմնադիր Սամվել Կարապետյանին: Այս մասին տեղեկացնում է վարչապետի պաշտոնական կայքը։
«Հանդիպմանը զրուցակիցներն անդրադարձել են տնտեսության ոլորտում ՀՀ կառավարության ծրագրերին, գործարար միջավայրի բարելավմանն ուղղված քայլերին ու բարեփոխումներին: Այդ համատեքստում քննարկվել են «Տաշիր» ընկերությունների խմբի կողմից իրականացվող ներդրումային ծրագրերի ընթացքն ու ապագայում նախատեսվող նախագծերը։
Սամվել Կարապետյանը վստահեցրել է, որ բոլոր մեկնարկած ծրագրերը լինելու են շարունակական», - նշված է կայքում:

Никол Пашинян обсудил с Самвелом Карапетяном ход реализации инвестиционных программ группы компаний “Ташир”
Исполняющий обязанности премьер-министра Никол Пашинян принял председателя группы компаний “Ташир”, учредителя фонда “Клуб инвесторов Армении” Самвела Карапетяна.
В ходе встречи собеседники коснулись программ правительства Армении в сфере экономики, шагов по улучшению предпринимательской среды и проводимых реформ. В этом контексте были обсуждены ход реализации инвестиционных программ группы компаний “Ташир” и будущие проекты.