«Լավագույն կառավարիչների» 3 հաղթող Սթենֆորդի համալսարանում կմասնակցի 15-օրյա դասընթացի
ՀՀ վարչապետի բարձր հովանու ներքո մեկնարկել է 2012թ. տեղեկատվական տեխնոլոգիաների (ՏՏ) ոլորտի «Լավագույն կառավարիչներ» ամենամյա մրցանակաբաշխությունը, որն այս տարի տեղի կունենա երկրորդ անգամ:
Մրցանակաբաշխության նպատակն է աջակցել Հայաստանի ՏՏ ոլորտում առկա կառավարիչների որակավորման բարձրացմանը, ինչպես նաև բիզնեսի կառավարման ունակությունների և ձիրքերի բարելավմանը՝ հնարավորություն տալով նրանց մասնակցել վերապատրաստման դասընթացների աշխարհի բարձր վարկանիշ ունեցող առաջատար համալսարաններում:
Մրցույթին կարող են մասնակցել ավելի քան 10 տարվա փորձ ունեցող այն կառավարիչները, ովքեր աշխատում են Հայաստանի Հանրապետությունում գրանցված տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի ընկերություններում: Նախորդ տարվա մրցույթի հաղթողները չեն կարող հայտադիմում ներկայացնել հաջորդ առնվազն 3 տարվա ընթացքում:
Հետաքրքրված անձինք կարող են դիմել՝ լրացնելով հայտադիմումը և ուղարկելով անհրաժեշտ փաստաթղթերը [email protected] էլ. հասցեով՝ մինչև ս.թ. ապրիլի 28-ը: Ընտրության գործընթացն իրականացնում է վարչապետի հրամանագրով ստեղծված մրցանակաբաշխության հանձնաժողովը: 3 հաղթողները կհայտարարվեն մայիսի 15-ին: 15-օրյա վերապատրաստման դասընթացը տեղի կունենա Սթենֆորդի համալսարանում (Stanford Executive Institute) օգոստոսին:
Մրցույթի հաղթողները հնարավորություն կունենան սովորել գործարար կառավարման սկզբունքները, փորձարկել իրենց բիզնես հեռանկարները և նորարարական մտածողությունը, ձեռք բերել տեխնոլոգիաների ոլորտում գործարար գիտելիքներ՝ բարձր վարկանիշ և հարուստ փորձ ունեցող դասախոսական կազմից, կառուցել մասնագիտական հարաբերություններ և երկարատև գործարար շփումներ բարձր որակավորում ունեցող հասակակիցների հետ, դառնալ 3500 + ղեկավարների բացառիկ ցանցի մի մաս:
Մրցանակաբաշխության հիմնական կազմակերպիչը «Սինոփսիս Արմենիա» ՓԲԸ-ն է, հովանավորը՝ «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» ընկերությունը:

3 winners of “The Best IT Managers” to Participate in 15-day Training Course at Stanford Executive Institute
Annual award “The Best IT Managers” 2012 is kicked-off under the high patronage of the Prime Minister of the Republic of Armenia. This is the second year of the contest.
“The Best IT Managers” aims to provide IT Managers in Armenia with favorable opportunities to improve managerial qualifications and skills in business administration by taking training courses in different prestigious universities around the world.
Eligible candidates are IT managers with at least 10 year managerial experience; working at IT companies registered in Armenia. Winners from the previous year cannot submit an application in the subsequent three years.
Eligible candidates are welcomed to submit Application form and the list of required documents electronically to [email protected] no later than April 21, 2012. The selection process is conducted by Award Committee appointed by the Prime Minister’s decree. The 3 winners will be announced by May 15. The prestigious 15-day training course at the Stanford Executive Institute will take place in August 2012.
Winners will have an opportunity to learn business management principles, test their business perspectives and innovative thinking, gain business knowledge from distinguished faculty with high-tech experience, create new professional relationships with highly qualified peers and build life-long business contacts, become a part of an exclusive network of 3500+ executives.