ՊԲ. «Շուշիի մատույցներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ կրակ չի բացվել»
Արցախի պաշտպանության բանակը հայտնում է, որ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունն առ այն, թե իբր հուլիսի 13-ին՝ ժամը 21:34-21:45-ի սահմաններում ՊԲ ստորաբաժանումները գնդացիրներով և ինքնաձիգերով կրակ են բացել Շուշիի մատույցներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, իրականությանը չի համապատասխանում:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները, հավատարիմ մնալով ձեռք բերված պայմանավորվածություններին, շարունակում են հետևել հրադադարի ռեժիմի պահպանմանը և չեն դիմում իրավիճակն ապակայունացնող գործողությունների:

В направлении дислоцированных на подступах к Шуши азербайджанских позиций огонь не велся – АО
Распространенное министерством обороны Азербайджана сообщение о том, что якобы в промежутке между 21:34 и 21:45 13 июля подразделения Армии обороны Арцаха вели огонь из пулеметов и автоматов в направлении дислоцированных на подступах к Шуши азербайджанских позиций, не соответствует действительности. Об этом сообщает Армия обороны Арцаха.
Передовые подразделения АО, сохраняя приверженность достигнутым договоренностям, продолжают соблюдать режим прекращения огня и не прибегают к дестабилизирующим ситуацию действиям.