ՊԲ-ն հերքում է Քաշաթաղում հայերի և ադրբեջանցիների միջև փոխհրաձգության լուրը
Պաշտպանության բանակը հերքում է Քաշաթաղում տեղակայված մարտական դիրքերում հայ և ադրբեջանցի զինծառայողների միջև տեղի ունեցող փոխհրաձգության մասին լուրերը։
«Սոցիալական ցանցերում տարածվող լուրերն առ այն, թե իբր Քաշաթաղում տեղակայված մարտական դիրքերում տեղի է ունենում փոխհրաձգություն հայ և ադրբեջանցի զինծառայողների միջև, ինչպես նաև Մարտունու հատվածում ադրբեջանական ստորաբաժանումների կողմից հայկական դիրքերի հարձակման ենթարկվելու մասին տեղեկատվությունն իրականությանը չեն համապատասխանում:
Ինչպես վերոնշյալ, այնպես էլ արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի մյուս հատվածներում շարունակում է պահպանվել հարաբերական կայուն իրադրություն»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։

АО опровергает сведения о перестрелке между армянами и азербайджанцами в Кашатахе
Армия обороны опровергает сведения о перестрелке между армянскими и азербайджанскими военнослужащими на боевых позициях в Кашатахе.
“Распространившиеся в социальных сетях сведения о перестрелке между армянскими и азербайджанскими военнослужащими на боевых позициях в Кашатахе, а также информация о нападении азербайджанских подразделений на армянские позиции на Мартунинском участке не соответствуют действительности.
Как на вышеуказанных, так и на остальных участках линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск продолжает сохраняться относительно стабильная ситуация”,- говорится в сообщении.