ՌԴ խաղաղապահների միջնորդությամբ հրադադարի պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել
Ռուսաստանի Դաշնության (ՌԴ) խաղաղապահ զորքերի հրամանատարության միջնորդությամբ ձեռք է բերվել պայմանավորվածություն հյուսիս-արևելյան ուղղությամբ հայ-ադրբեջանական զորքերի շփման գծում հրադադարի ռեժիմը վերականգնելու վերաբերյալ։ Այս պահին նշված պայմանավորվածությունը հիմնականում կատարվում է։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը։
«Ադրբեջանական սադրանքի արդյունքում սկսված մարտական գործողությունների ընթացքում երկուստեք կիրառվել են հրաձգային զինատեսակներ և ականանետեր։
Ընդ որում, ՀՀ զինված ուժերի ստորաբաժանումների կողմից ականանետային կրակ է բացվել ի պատասխան հակառակորդի կողմից ականանետերի կիրառման։ Շփման գծի փոփոխություն տեղի չի ունեցել, սահմանային իրադրությունը գտնվում է ՀՀ զինված ուժերի ստորաբաժանումների վերահսկողության ներքո»,- ասվում է ՊՆ հաղորդագրությունում։

При посредничестве российских миротворцев достигнута договоренность о прекращении огня
При посредничестве командования миротворческих войск Российской Федерации достигнута договоренность о восстановлении режима прекращения огня на северо-восточном направлении линии соприкосновения армянских и азербайджанских войск, сообщает Министерство обороны РА.
“В ходе боевых действий, начавшихся в результате азербайджанской провокации, с обеих сторон были использованы стрелковые виды оружия и минометы.
При этом подразделениями вооруженных сил РА минометный огонь был открыт в ответ на применение минометов со стороны противника. Линия соприкосновения не подверглась изменениям, ситуация на границе остается под контролем подразделений ВС РА”,- говорится в сообщении Минобороны.