ՊՆ․ «Հայկական կողմի վիրավորների ճշգրիտ թիվը չորսն է»
Ճշտված տեղեկություններով՝ հուլիսի 28-ին, ադրբեջանական զինված ուժերի կողմից իրականացված սադրանքի հետևանքով հայկական կողմի վիրավորների ճշգրիտ թիվը 4-ն է։ Այս մասին հաղորդում է ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը։
«Ժամը 13։00-ի դրությամբ՝ իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանի Գեղարքունիքի հատվածում կայուն է, կրակի դադարեցման պամանավորվածությունը հիմնականում կատարվում է։ Սահմանի մնացած հատվածներում իրադրությունը հարաբերականորեն հանգիստ է»,- ասվում է ՊՆ հաղորդագրությունում։
Հիշեցնենք, որ բացի չորս վիրավորներից, հայկական կողմից զոհվել էր երեք զինծառայող՝ ավագ լեյտենանտ Հայկ Հովհաննեսի Գևորգյանը, շարքային Կորյուն Արայիկի Հարությունյանը և շարքային Դավիթ Գառնիկի Քոչարյանը։

МО: “С армянской стороны ранены четверо военнослужащих”
По уточненным данным, вследствие провокации, осуществленной азербайджанскими вооруженными силами 28 июля, с армянской стороны ранения получили четверо военнослужащих. Об этом сообщает Министерство обороны РА.
“По состоянию на 13։00 ситуация на Гегаркуникском участке армяно-азербайджанской границы была стабильной, договоренность о прекращении огня в основном выполняется. На остальных участках границы относительно спокойно”,- говорится в сообщении МО.
Напомним, что, кроме четырех раненых с армянской стороны погибли трое военнослужащих – старший лейтенант Айк Оганесович Геворкян, рядовой Корюн Араикович Арутюнян и рядовой Давид Гарникович Кочарян.