Առավոտյան ադրբեջանցիները կրակ են բացել Երասխի ուղղությամբ, այժմ իրավիճակը կայուն է. ՊՆ
Հուլիսի 31-ին, ժամը 06։30-ին, ադրբեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի Երասխի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ և փորձել ինժեներական տեխնիկայի կիրառմամբ ամրաշինական աշխատանքներ իրականացնել։ Այս մասին տեղեկացնում է ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
Հայ դիրքապահների պատասխան գործողություններից հետո հակառակորդի կրակը լռեցվել է, ամրաշինական աշխատանքները դադարեցվել են։
Ժամը 11։00-ի դրությամբ իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին հարաբերականորեն կայուն է և գտնվում է ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումների լիարժեք վերահսկողության ներքո։

Сегодня утром азербайджанцы открыли огонь в направлении Ерасха. На данный момент ситуация стабильная – МО
31 июля в 06։30 утра подразделения азербайджанских вооруженных сил открыли огонь в направлении армянских позиций, дислоцированных на Ерасхском участке армяно-азербайджанской границы, попытавшись с помощью инженерной техники провести укрепительные работы. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны.
После ответных действий армянской стороны огонь противника был подавлен, укрепительные работы прекращены.
По положению на 11։00 ситуация на армяно-азербайджанской границе относительно стабильная и находится под полным контролем подразделений ВС Армении.