Րաֆֆի Հովհաննիսյան. «Շարունակել հինը, թե՞ ունենալ նորը»
Այսօր  Մարզերում ընտրողների հետ հանդիպման շրջանակներում «Ժառանգության» ցուցակի ներկայացուցիչները` Րաֆֆի Հովհաննիսյանի գլխավորությամբ, այցելեցին Գեղարքունիքի մարզ՝ Գավառ, Լիճք, Մարտունի, Վարդենիկ, Ծովինար, Վարդենիս եւ Սեւան: Պատվիրագության կազմում էին նաեւ ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանը, ՀՀ ԱԳ նախկին նախարար, նախկին քաղբանտարկյալ Ալեքսանդր Արզումանյանը, «Ժառանգության» փոխնախագահ Ռուբեն Հակոբյանը, ՀՀ ԱԺ նախկին փոխխոսնակ, նախկին քաղբանտարկյալ Կարապետ Ռուբինյանը եւ ցուցակի այլ ներկայացուցիչներ:
Ելույթ ունենալով Գավառ քաղաքում՝ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը երկընտրանք առաջադրեց՝ շարունակել հինը, թե՞ ունենալ նորը՝ «Նոր Հայաստան, նոր Գավառ, նոր աշխատավարձ, նոր իրավունք, նոր արժանապատվություն»:
«Հնո՞ւմ պիտի մնանք, թե՞ միասին պիտի գանք»,- շեշտեց «Ժառանգության առաջնորդը: Նա նաեւ «Ժառանգության» միացյալ ցուցակի անունից հայտարարեց. «Մայիսի 6-ից, 7-ից հետո, մենք ձեր առջեւ հաշվետու ենք լինելու»:
Լիճքում Ալեքսանդր Արզումանյանը հայտարերել է, որ տեղեկություն է ստացել քարոզարշավը գյուղապետի կողմից խոչընդոտելու վերաբերյալ:
«Ինձ հենց նոր մի տեղեկություն հայտնեցին, որը շատ զայրացրեց: Ասում են, որ ավելի շատ մարդ էր հավաքված «Ժառանգության» հետ հանդիպման համար, բայց գյուղապետը վախեցրեց, եւ մարդկանց մի մասը գնացին իրենց տուն: Ես զարմանում եմ, գյուղապե՛տը պետք է վախենա ձեզանից, այլ ոչ թե դուք իրենից: Նա ձեր ծառան է, եթե լավ չծառայի, կարող եք այլեւս նրան չընտրել: Ինչի՞ց եք վախենում, չեմ հասկանում: Ես նստել եմ 1988, 2007, 2008 թվականներին ու պետք լինի էլի կնստեմ, որ իմ երեխաները կարգին երկրում ապրեն», - ասել է Արզումանյանը:
Օգտվելով հնարավորությունից, «Ժառանգության» ներկայացուցիչները նաեւ հրավիրեցին բոլորին ներկա գտնվել մայիսի 1-ին՝ ժ. 19:00-ին, Երեւանի Ազատության հրապարակում կայանալիք համերգին, որին ելույթ կունենան սիրված երգիչ եւ երգահան Ռուբեն Հաղվերդյանը եւ «Ժառանգությանը» սատարելու համար Հայաստան ժամանող հայտնի երգիչ Հարութ Փամբուկչյանը:

Раффи Ованннисян: «Продолжать старое, или же создать Новое»
В рамках встреч с избирателями члены предвыборного списка «Наследия» сегодня посетили Гехаркуникскую область Армении - Гавар, Личк, Мартуни, Варденик, Цовинар, Варденис и Севан. Помимо лидера партии «Наследие» Раффи Ованнисяна, перед избирателями выступили также бывший глава МИД и бывший политзаключенный Александр Арзуманян, бывший вице-спикер парламента, политзаключенный Карапет Рубинян и другие члены «Наследия» и «Свободных демократов».
Выступая в городе Гавар, Раффи Ованнисян предложил два возможных сценария—продолжать старое, или же создать новое: «новую Армению, новый Гавар, новые зарплаты и пенсии, новые права, новое достоинство».
«Оставаться в прошлом или вместе идти вперед?»,- спросил лидер «Наследия». От имени единого списка «Наследия» Раффи Ованнисян заявил: «После 6-ого, 7-ого мая, мы будем подотчетны перед вами».
В селе Личк бывший глава МИД Армении, бывший политзаключенный Александр Арзуманян сообщил, что, согласно полученным сведениям, глава сельской общины учинил препятствия для встречи «Наследия» с сельчанами, вследствие чего многие пришедшие на встречу ушли до прибытив «Наследия». «Не вы должны бояться его, а он вас. Он ваш слуга, а не наоборот. И если он плохо служит - в вашей воле переизбрать его. Я в качестве политзаключенного сидел в 1988, 2007, 2008 годах и, если будет необходимо, готов просидеть в неволе еще. Потому что у меня есть цель - хочу, чтобы мои дети жили в нормальной стране», - заявил Арзуманян.
Пользуясь случаем, кандидаты от «Наследия» пригласили всех присутствовать 1-ого мая, в 19:00 на Площади Свободы Еревана, на концерте, на котором выступят полюбившийся народу певец Рубен Ахвердян и прибывающий в Армению для поддержки «Наследия» знаменитый певец Арутюн Памбукчян.