Սեպտեմբերին կկայանա Յունիբանկի 20-ամյակին նվիրված ինտելեկտուալ խաղերի փառատոն
Սեպտեմբերի 10-12-ը Երևանում կկայանա «Յունիբանկի գավաթ» ինտելեկտուալ խաղերի միջազգային փառատոն: Միջոցառումը նվիրված է Յունիբանկի գործունեության 20-ամյակին: Բանկը հանդես է գալիս որպես գլխավոր հովանավոր:
«Յունիբանկի գավաթ» փառատոնը կանցկացվի հայաստանյան լավագույն հյուրանոցներից մեկում՝ Holiday Inn Yerevan-Republic Square-ում:
Միջոցառման կազմկոմիտեն միջազգային խմբագրակազմի հետ միասին, որում ընդգրկված են Ալեքսանդր Կորոբեյնիկովը, Սերգեյ Տերենտևը, Մաքսիմ Մերզլյակովը, Սերաֆիմ Շիբանովը (Ռուսաստան), Կոնստանտին Նաումենկոն և Կոնստանտին Կաունինը (Ուկրաինա), մասնակիցներին խոստանում են հագեցած և հետաքրքիր ծրագիր:
Փառատոնի բացման հանդիսավոր արարողությունը տեղի կունենա սեպտեմբերի 10-ին: Փառատոնի ծրագրում են «Բրեյն ռինգ», «Էրուդիտ-Սեքստետ» և այլ մրցույթներ, ինչպես նաև «Ի՞նչ, ո՞րտեղ, ե՞րբ» սպորտային մրցաշարը: «Յունիբանկի գավաթ» փառատոնին նախատեսվում է ավելի քան 20 թիմերի մասնակցություն Հայաստանից, Արցախից, Ռուսաստանից, Բելառուսից, Ուկրաինայից և այլն: Փառատոնի խաղավարն է Պավել Զաբավսկին:
Սեպտեմբերի 12-ին կկայանա մրցանակների հանձնման և փառատոնի հանդիսավոր փակման արարողությունը:
«Ինտելեկտուալ խաղերի փառատոնը հիանալի միջոց է Յունիբանկի 20-ամյակը տոնելու համար: Մենք հատուկ ուշադրություն ենք դարձնում կրթական, ճանաչողական նախագծերի աջակցմանը, հանդիսանում ենք Հայաստանում «Ի՞նչ, ո՞րտեղ, ե՞րբ» խաղի բազմամյա հովանավորը: Ինտելեկտուալ խաղերը նպաստում են անձի զարգացմանը, արագ և օրիգինալ մտածողության ձևավորմանը, մտահորիզոնի ընդլայնմանն ու թիմային աշխատանքի և փոխգործակցության հմտությունների բարելավմանը»,- ասաց Յունիբանկի Վարչության նախագահ Մեսրոպ Հակոբյանը:
«Ինտելեկտուալ խաղերի փառատոնի նպատակներից մեկը մեր երկրի մասսայականացումն է աշխարհում: Կարևոր է, որքան հնարավոր է մեծ թվով մարդկանց ցույց տալ, որ տարածքով ոչ մեծ Հայաստանն իր մեջ կրում է հսկա մտավոր ներուժ: Մեր հիմնական ազգային բրենդը հենց ինտելեկտն է»,- նշեց Գիտակների հայկական ասոցիացիայի նախագահ Տիգրան Քոչարյանը:

Юнибанк отпразднует 20-летие фестивалем интеллектуальных игр
С 10 по 12 сентября 2021 года в Ереване состоится международный фестиваль интеллектуальных игр «Кубок Юнибанка». Мероприятие приурочено к 20-летию ОАО «Юнибанк», выступающего генеральным спонсором события.
«Кубок Юнибанка» принимает один из лучших отелей Армении - Holiday Inn Yerevan-Republic Square. Оргкомитет мероприятия вместе с международной редакторской группой, в составе которой Александр Коробейников, Сергей Терентьев, Максим Мерзляков, Серафим Шибанов (Россия), Константин Науменко и Константин Каунин (Украина), обещают игрокам весьма насыщенную и интересную программу.
Торжественная церемония открытия пройдёт 10 сентября. За три фестивальных дня участники смогут проявить свои знания и логику в состязаниях «Брэйн-ринг», «Эрудит-секстет», попробовать силы в спортивном турнире «Что? Где? Когда?» и других соревнованиях. В «Кубке Юнибанка» планируют принять участие более 20 команд из Армении, Арцаха, России, Беларуси и Украины. В качестве ведущего мероприятия приглашён Павел Забавский. 12 сентября состоятся награждение победителей и торжественное закрытие.
«Фестиваль интеллектуальных игр - отличный способ отпраздновать 20-летие нашего банка. «Юнибанк» уделяет особое внимание поддержке познавательных проектов, является многолетним спонсором игры «Что? Где? Когда?» в Армении. Ведь интеллектуальные игры способствуют популяризации концепции всестороннего развития личности, формированию быстрого и оригинального мышления, совершенствованию навыков командного взаимодействия и расширению кругозора»,- отмечает Месроп Акопян, председатель правления ОАО «Юнибанк».
«Одна из целей фестиваля интеллектуальных игр - популяризация нашей страны в мире. Важно донести до как можно большего числа людей, что небольшая по территории Армения несет в себе значительный интеллектуальный потенциал. Интеллект и есть наш главный национальный бренд»,- подчёркивает Тигран Кочарян, председатель Армянской ассоциации знатоков.