Ո՞վ ինչ ունի. Բիշարյանը Մարգարյանի համեմատ «չքավոր» է
Երեւանի թիվ 11 ընտրատարածքում առաջադրված պատգամավորության թեկնածուների` ՀՀԿ-ական Գրիգորի Մարգարյանի (Բելաջոյի Գրիշ), ՕԵԿ փոխնախագահ, պատգամավոր Հեղինե Բիշարյանի, անկուսակցականներ Արշակ Բանուչյանի եւ Մանվել Եղիազարյանի տարածքային ընտրական հանձնաժողով ներկայացրած գույքի եւ եկամուտների հայտարարագրերից պարզվում է, որ նրանցից ամենահարուստը հանրապետական թեկնածուն է:
Գրիգորի Մարգարյանը երկու շենք-շինությունների միանձնյա սեփականատերն է, մեկ շինության եւ հողամասի, ինչպես նաեւ 2 հողամասի տիրապետում է ընդհանուր բաժնային սեփականության իրավունքով:
Թեկնածուն հայտարարագրել է նաեւ իրեն պատկանող 5 ավտոմեքենա` «Վազ 2102», «Դեյվո Դամաս», 2011թ. արտադրության «Պորշե Կայեն», «Մերսեդես G500» եւ «Մերսեդես G550» մակնիշի:
Գործող պատգամավորն ու պատգամավորության թեկնածուն 8 մլն դրամ կամ դրան համարժեք արտարժույթը գերազանցող գույք չունի: Որպես եկամուտ՝ Գրիգորի Մարգարյանը ԱԺ-ից ստացել է 3 մլն 108 հազար 580 դրամ աշխատավարձ, իսկ երկու առանձին գույքերի օտարումից` 33 մլն 450 հազար դրամի եկամուտ:
Այս տարվա մարտի 1-ի դրությամբ Գրիգորի Մարգարյանն ունի 2 միլիարդ 90 միլիոն դրամ եւ 815 հազար դոլար:
ՕԵԿ-ական պատգամավոր Հեղինե Բիշարյանը Գրիգորի Մարգարյանի հետ համեմատ «չքավոր» կյանքով է ապրում: Նա ոչ տուն ունի, ոչ ավտոմեքենա, ոչ էլ` թանկարժեք գույք:
Հեղինե Բիշարյանի միակ եկամուտը նրա աշխատավարձն է` 3 մլն 609 հազար 40 դրամ: Թեեւ պատգամավորն այլ եկամուտի աղբյուր հայտարարագրում չի նշել, սակայն մարտի 1-ի դրությամբ ունի 32 հազար դոլար: Առիթի դեպքում պատգամավորը հպարտանում է, որ իրեն օգնում են եւ ամուսինը եւ որդին, հավանաբար, այդ գումարը նրանք են նվիրել պագամավորին:
Արշակ Բանուչյանը նույնպես շարժական գույք ու թանկարժեք իրեր չունի, նույնիսկ եկամուտ չունի, քանի որ գործազուրկ է: Արշակ Բանուչյանի միակ ունեցվածքը 67.7 քմ մակերեսով Երեւանի Ֆրունզեի փողոցում գտնվող բնակարանն է:
Դատարկ հայտարարագիր է ներկայացրել «Արաբո» ՀԿ-ի նախագահ Մանվել Եղիազարյանը: Նա ոչ տուն ունի, ոչ ավտոմեքենա, ոչ էլ եկամուտի աղբյուր:

Согласно декларации о доходах, Бишарян, по сравнению с Маркаряном, “бедна”
Изучение деклараций об имуществе и доходах, представленных в территориальную избирательную комиссию членом Республиканской партии Армении Григорием Маркаряном (Белладжиои Гриш), заместителем председателя партии “Оринац еркир”, депутатом НС Эгине Бишарян, беспартийными Аршаком Банучяном и Манвелом Егиазаряном, которые баллотируются в Национальное Собрание в 11-ом избирательном округе Еревана, показало, что самый богатый из них – кандидат-республиканец.
Григорий Маркарян является единоличным владельцем двух зданий, одного строения и земельного участка, еще два земельных участка принадлежат ему на правах акционерной собственности. Кандидат задекларировал также принадлежащие ему 5 автомобилей: “ВАЗ 2102”, “Дейво Дамас”, “Порше Кайен” выпуска 2011 г., “Мерседес G500“ и “Мерседес G550“.
Стоимость имущества действующего депутата и кандидата в депутаты Григория Маркаряна не превышает 8 млн драмов. В качестве дохода Г.Маркарян получил в НС зарплату в размере 3 млн 108 тыс. 580 драмов, а от отчуждения двух отдельных единиц имущества – 33 млн 450 тыс. драмов. По положению на 1 марта с.г. Г.Маркарян имеет 2 млрд 90 млн драмов и 815 тыс. долларов.
По сравнению с кандидатом-республиканцем депутат парламентской фракции “Оринац еркир” Эгине Бишарян живет “бедно” – у нее нет ни дома, ни автомобиля, ни дорогого имущества.
Единственным доходом госпожи Бишарян является ее зарплата в размере 3 млн 609 тыс. 40 драмов. И хотя в своей декларации депутат не указала другой источник дохода, однако по положению на 1 марта у Эгине Бишарян было 32 тыс.долларов. При случае зампредседателя ПОЕ с гордостью заявляет, что ей помогают муж и сын. Видимо, именно они и подарили депутату эту сумму.
Аршак Банучаян тоже не имеет движимого имущества и дорогих вещей, у него нет даже дохода, так как он является безработным. Единственным имуществом этого кандидата в депутаты является квартира площадью 67,7 кв.м на улице Фрунзе в Ереване.
Пустую декларацию представил также председатель общественной организации “Арабо” Манвел Егиазарян, не имеющий ни дома, ни автомобиля, ни источника дохода.