Ռումբի ահազանգ. «Զվարթնոց» օդանավակայանի տարածքը շրջափակված է
Ժամը 15.42-ին ԱԻՆ Ճգնաժամային կառավարման կենտրոնում Երևանի Կենտրոն ոստիկանության հերթապահ մասից տեղեկատվություն է ստացվել, որ անհայտ քաղաքացուց (30-35 տարեկան տղամարդ, քաղաքային հեռախոսից, որի համարը հայտնի է) ահազանգի համաձայն «Զվարթնոց» օդանավակայանում ռումբ է տեղադրված:
Դեպքի վայր են մեկնել Արտակարգ իրավիճակների նախարարության, ոստիկանության, ազգային անվտանգության աշխատակիցները և Պաշտպանության նախարարության սակրավորները:
Օդանավակայանի տարածքը շրջափակված է, իրականացվել է մարդկանց տարահանում: Ներկա պահին որոնողական աշխատանքները շարունակվում են:

Сигнал о взрывном устройстве. Территория аэропорта "Звартноц" оцеплена
Сегодня в 15.42 из дежурной части отделения Кентрон ереванской полиции в Центр кризисного управления Министерства чрезвычайных ситуаций поступило сообщение о том, что, согласно предупреждению неизвестного гражданина (мужчина 30-35 лет, звонивший с городского телефона, номер которого известен), в аэропорту "Звартноц" установлено взрывное устройство.
На место происшествия выехали сотрудники МЧС, полиции, Службы национальной безопасности и саперы Министерства обороны.
Территория аэропорта оцеплена, проводится эвакуация людей. В настоящий момент ведутся поисковые работы.