Կորոնավիրուսային հիվանդության 896 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 22 մարդ
Սեպտեմբերի 29-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 260 675 դեպք, որոնցից 241 191-ն` առողջացած, 5299-ը` մահվան ելքով:
Երեկ կատարվել է 6402 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 896 նոր դեպք: 461 մարդ առողջացել է, 22-ը` մահացել:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 12977 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 705 213 թեստավորում:
Նախորդ օրն, ըստ Արռողջապահության նախարարության, արձանագրվել է մահվան 3 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1208 է:

Выявлено 896 новых больных Covid-19. Умерли 22 человека
По состоянию на 11:00 29 сентября в Армении число зараженных Covid-19 составляет 260.675 человек, число выздоровевших – 241.191, число смертей – 5299. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
В суточном разрезе было проведено 6402 тестирования, из них 896 дали положительный результат. За вчерашний день больничный закрыл 461 человек, умерли 22 инфицированных.
На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 12977 пациентов. Всего проведено 1.705.213 тестирований.
Накануне скончались три пациента с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 1208.