Հաստատվել է կորոնավիրուսի 1022 նոր դեպք, մահացել է 21 մարդ
Սեպտեմբերի 30-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 261 697 դեպք, որոնցից 241 841-ն` առողջացած, 5319-ը` մահվան ելքով: Այս մասին տեղեկացնում է Առողջապահության նախարարությունը։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 13328 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 712 685 թեստավորում: Այսպիսով` երեկ կատարվել է 7472 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1022 նոր դեպք:
Կա 650 առողջացած, 20 մահվան դեպք: Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1209 է:

COVID-19: за сутки выявлено 1022 новых случаев, умер 21 человек
По состоянию на 11:00 30 сентября общее число случаев коронавирусного заболевания достигло 261.697, число выздоровевших – 241.841, число смертей – 5319. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент фактическое лечение от Covid-19 получают 13328 пациентов. Всего проведено 1.712.685 тестирований, за минувшие сутки – 7472 тестирования. Выявлено 1022 новых инфицированных.
Накануне вылечились 650 больных коронавирусом, умерли – 20. Вчера скончался еще один пациент с коронавирусной инфекцией, смерть которого, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 1209.