Հայաստանը մեծապես շահագրգռված է խորացնելու Կիպրոսի հետ փոխշահավետ գործակցությունը. Արմեն Սարգսյան
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կիպրոսի Հանրապետության նախագահ Նիկոս Անաստասիադիսին երկրի ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առթիվ: Այս մասին հայտնում են նախագահի աշխատակազմից։
«Հայ-կիպրական բարեկամական կապերի հիմքում ընկած են պատմամշակութային սերտ առնչությունները, փոխադարձ համակրանքը, ընդհանուր հոգևոր արժեքներն ու միասնական շահերը:
Հայաստանը մեծապես շահագրգռված է խորացնելու և ընդլայնելու Կիպրոսի հետ փոխշահավետ գործակցությունը՝ ի նպաստ մեր ժողովուրդների բարօրության:
Անցնող տարվա մարտահրավերները վերահաստատեցին մեր երկրների միջև բազմաբնույթ և շարունակական երկխոսության կարևորությունը:
Համոզված եմ, որ առկա արդյունավետ ռազմավարական համագործակցությունն առավել կամրապնդվի և նոր լիցք կստանա ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ հարթակներում:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Կիպրոսի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և բարեկեցություն»:

Armenian President Armen Sarkissian sent the following congratulatory message to the President of the Republic of Cyprus Nicos Anastasiades today on the country's national holiday - Independence Day.
Armenian-Cypriot friendly ties are based on close historical and cultural relations, mutual compassion, common values and interests.
Armenia is greatly interested in deepening and expanding mutually beneficial cooperation with Cyprus for the benefit of our peoples.
The challenges of the past year have reaffirmed the importance of a multifaceted, ongoing dialogue between our countries.
I am convinced that the existing effective strategic cooperation will be further strengthened and given a new impetus in both bilateral and multilateral platforms.
I wish you good health and success, and long-lasting peace and prosperity to the friendly people of Cyprus.