Երեխաների օրը կնշեն «Զատիկ» մանկատանը
Երեխաների օրվան նվիրված միջոցառումը տեղի կունենա «Զատիկ» մանկատանը (Երևան, Սարկավագի 4 փողոց 145Բ) ապրիլի 28-ին: Այս միջոցառմանը կմասնակցեն երեխաներ Զատիկ, Գյումրի մանկատներից և ՍՕՍ Կոտայք գյուղը:
Օրվա ընթացքում կկազմակերպվեն տարբեր տեսակի միջոցառումներ երեխաների համար, որոնցից են ֆուտբոլային մրցաշար, դիմանկարչություն, մատնանկարչություն, Եվրոպայի մասին կրթական խաղեր, կենդանիներ և այլն:
Այս նախագիծը կազմակերպված է միջազգային և հայ կամավորների կողմից ու Հայաստանում Լեհաստանի դեսպանատան աջակցությամբ: Ամբողջ միջոցառումը նվիրված է Ջանուսզ Կորցզակի տարվան` հանրահայտ լեհ ուսուցիչ և երեխաների համար գրքերի հեղինակ:

Childrens Day at Yerevan's “Zatik” Orphanage
The event will take place in “Zatik” orphanage (Yerevan, Zakaria Sargavaki 4 Street 145b) on April 28. This event will host children from Zatik, Gyumri orphanages and SOS Kotayk village. During the day different kinds of activities for kids will be organized such as football tournament, facepainting, fingerpainting, educational games about Europe, animals etc.
The project is organized by international and Armenian volunteers with support of the Embassy of Poland to Armenia. The event is dedicated to the Year of Janusz Korczak, a famous Polish educator and children’s author.