Արթուր Ղազինյանի թեկնածությունը կրկին մերժվեց
Ազգային ժողովի պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահի ընտրությունը հերթական անգամ տապալվեց:
«Հայաստան» խմբակցությունը վեցերորդ անգամ այդ պաշտոնում առաջադրեց պատգամավոր Արթուր Ղազինյանի թեկնածությունը, հանձնաժողովի` իշխող ուժի անդամներն այս անգամ էլ դեմ քվեարկեցին վերջինիս թեկնածությանը: Մինչ քվեարկությունը խոսեց Արթուր Ղազինյանը` նշելով, որ այս ընթացքում հնչել է մոտավորապես 18 հարց, տրվել է 18 պատասխան, նույնքան էլ` արձագանք-ելույթ: Ղազինյանի խոսքով` չնայած հնչած հարցերի մեծ մասը չի վերաբերել քննարկվող հարցին, սակայն, միևնույն է, չի խուսափել որևէ հարցից:
«Համբերատար պատասխանել եմ, էլի պատրաստ էի, եթե գտնվեինք ռացիոնալիզմի դաշտում, բայց ունեք քաղաքական հրահանգ ձեր ղեկավարից՝ դեմ քվեարկել»,- ասաց Ղազինյանը` հավելելով, որ նպատահարմար չի համարում մասնակցությունը նման քննարկմանը:
Ղազինյանը պնդեց` իշխանությունը չի կարող ստիպել ընդդիմությանը փոխել թեկնածուին ու զիջել պաշտոնը: Ղազինյանի թեկնածությունն այս անգամ ևս մերժվեց:

Кандидатура Артура Казиняна в очередной раз отклонена
Выборы заместителя председателя постоянной парламентской комиссии по вопросам обороны и безопасности оказались сорванными и на этот раз.
Оппозиционная фракция “Айастан” в шестой раз выдвинула на эту должность депутата Артура Казиняна, а члены комиссии от властной фракции “Гражданский договор” в очередной раз проголосовали против этого кандидата. До начала голосования Казинян заявил, что за все время обсуждения его кандидатуры было задано 18 вопросов, большинство которых не относилось к рассматриваемой теме, однако он ответил на все из них.
“Вы получили от своего руководителя политическое указание голосовать “против”,- заявил Артур Казинян, добавив, что не считает целесообразным участвовать в подобном обсуждении.
Кандидат также заявил, что власть не может заставить оппозицию сменить своего кандидата и уступить должность в постоянной комиссии. В результате состоявшегося голосования кандидатура Артура Казиняна в очередной раз была отклонена.