Ընդդիմությունը չէր ներկայացել նիստին, սակայն Արթուր Ղազինյանին կրկին մերժեցին
Պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովն այսօր հերթական անգամ քննարկեց հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի ընտրության հարցը, այս անգամ` առանց ընդդիմության: Նիստին ներկայացել էին միայն քաղաքական մեծամասնության պատգամավորները: «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը գրություն էր ուղարկել հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանին, ըստ որի՝ այս անգամ ևս առաջադրում են Արթուր Ղազինյանի թեկնածությունը:
«Պարոն Օհանյանը բացակայում է, գուցե դա կապված է, կարծեմ երեկ հայտարարեցին, նոր քրեական գործի հետ, ես տեղեկություն չունեմ: Ընդդիմության մեր գործընկերները բացակայում են, նշանակում է իրենց թեկնածուին թաքցնում են հանձնաժողովից»,- ասաց Անդրանիկ Քոչարյանը:
Նշենք, որ սա արդեն նույն օրակարգով յոթերորդ նիստն է: Նիստն ընդմիջվեց, սակայն ընդդիմությունից այդպես էլ որևէ մեկը չեկավ:
Եւ չնայած չկային ո՛չ թեկնածուին ներկայացնողի, ո՛չ էլ թեկնածուի ելույթներ, այնուամենայնիվ քվեարկություն եղավ, և այս անգամ էլ մերժվեց թեկնածությունը:

Постоянная комиссия НС в очередной раз отклонила кандидатуру Артура Казиняна
Постоянная комиссия по вопросам обороны и безопасности Национального Собрания сегодня в очередной раз рассмотрела вопрос избрания заместителя председателя комиссии. На этот раз оппозиционные члены комиссии не явились на заседание. Руководитель фракции “Айастан” Сейран Оганян прислал председателю комиссии Андранику Кочаряну записку, в которой отмечалось, что они и на этот раз предлагают на должность зампредседателя Артура Казиняна.
“Господин Оганян отсутствует. Возможно, это связано с новым уголовным делом, о котором сообщили вчера. Наши коллеги из оппозиции отсутствуют, а это может означать, что они скрывают от комиссии своего кандидата”,- сказал А.Кочарян.
Отметим, что это уже седьмое по счету заседание с той же повесткой. Несмотря на объявленный перерыв в работе комиссии, представители оппозиции так и явились на заседание.