Արցախի ԱԳՆ Դավիթ Բաբայանն աշխատանքային այցով Ռուսաստանում էր
Հոկտեմբերի 6-15-ը Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանն աշխատանքային այցով գտնվում էր Ռուսաստանի Դաշնությունում։ Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը։
Վլադիմիրի շրջանում, Մոսկվա, Պյատիգորսկ և Սոչի քաղաքներում արտգործնախարարը հանդիպումներ է ունեցել ՌԴ քաղաքական, հասարակական, գիտակրթական շրջանակների, Ռուսաստանի հայ համայնքի, նրա արցախյան հատվածի և Հայ Առաքելական եկեղեցու ներկայացուցիչների հետ։
Անդրադարձ է կատարվել տարածաշրջանում ստեղծված իրավիճակին, հնարավոր զարգացումներին, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հեռանկարներին, Արցախ-Սփյուռք կապերի հետագա խորացմանը, Արցախի զարգացման գործընթացին Ռուսաստանի հայ համայնքի ներգրավմանն առնչվող հարցեր։

Завершился рабочий визит министра иностранных дел Республики Арцах в РФ
С 6 по 15 октября министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян находился с рабочим визитом в Российской Федерации. Об этом сообщает МИД Арцаха.
В Москве, Владимирской области, Пятигорске и Сочи глава МИД встретился с представителями политических, общественных и научно-образовательных кругов РФ, представителями армянской общины, включая арцахский сегмент Диаспоры, а также духовенством Армянской Апостольской церкви.
Были обсуждены вопросы, связанные со сложившейся в регионе ситуацией, возможным развитием событий, перспективами урегулирования азербайджано-карабахского конфликта, дальнейшим углублением связей Арцаха и Диаспоры, привлечением армянской общины России к процессам развития Арцаха.