«Զվարթնոց» օդանավակայանում ռումբ չի հայտնաբերվել
«Զվարթնոց» օդանավակայաում ռումբ չի հայտնաբերվել, ահազանգը կեղծ է եղել: Օդանավակայանի մամուլի քարտուղար Գեւորգ Աբրահամյանը «Հետքին» տեղեկացրեց, որ օդանավակայանն արդեն սկսել է աշխատել իր բնականոն ռեժիմով:
Հիշեցնենք, որ Ժամը 15.42-ին ԱԻՆ Ճգնաժամային կառավարման կենտրոնում Երևանի Կենտրոն ոստիկանության հերթապահ մասից տեղեկատվություն է ստացվել, որ անհայտ քաղաքացուց (30-35 տարեկան տղամարդ, քաղաքային հեռախոսից, որի համարը հայտնի է) ահազանգի համաձայն «Զվարթնոց» օդանավակայանում ռումբ է տեղադրված: Օդանավակայանի տարածքը շրջափակված էր, իրականացվել էր մարդկանց տարահանում, և ընթանում էին որոնողական աշխատանքներ:
Ոստիկանությունը տեղեկացնում է, որ ձեռնարկվում են միջոցառումներ կեղծ ահազանգի հեղինակի ինքնությունը պարզելու և հայտնաբերելու ուղղությամբ:

Взрывное устройство в аэропорту "Звартноц" не обнаружено
Взрывное устройство в аэропорту "Звартноц" не обнаружено, тревога оказалась ложной. Как сообщил "Hetq"-у пресс-секретарь аэропорта Геворк Абрамян, "Звартноц" уже работет в нормальном режиме.
Напомним, что сегодня в 15.42 из дежурной части отделения Кентрон ереванской полиции в Центр кризисного управления Министерства чрезвычайных ситуаций поступило сообщение о том, что, согласно предупреждению неизвестного гражданина (мужчина 30-35 лет, звонивший с городского телефона, номер которого известен), в аэропорту "Звартноц" установлено взрывное устройство. Была осуществлена эвакуация людей и проведены поисковые работы.
Полиция сообщает, что принимаются меры по установлению личности автора ложного сигнала и его обнаружению.