Ալբերտ Հովհաննիսյանը հետմահու արժանացել է «Արցախի հերոս» բարձրագույն կոչման
Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի հրամանագրով՝ Ալբերտ Հովհաննիսյանը հետմահու արժանացել է «Արցախի հերոս» բարձրագույն կոչման։
«Հրամանագրիս համաձայն՝ հայրենիքի պաշտպանության ու անվտանգության ապահովման գործում Արցախի Հանրապետությանը մատուցած բացառիկ ծառայությունների, ցուցաբերած մասնագիտական սխրանքի համար Արցախի Հանրապետության Պաշտպանության բանակի N զորամասի Դ-30 հրետանային դիվիզիոնի 2-րդ հրետանային մարտկոցի 4-րդ հրանոթի հրամանատար, կրտսեր սերժանտ Ալբերտ Արտակի Հովհաննիսյանը հետմահու արժանացել է Արցախի հերոս բարձրագույն կոչման:
Այսօր՝ հրետանավորի օրը, Երևանում՝ Արցախի ներկայացուցչությունում, Ալբերտի հորը՝ Արտակ Հովհաննիսյանին հանձնել եմ հերոս որդու «Ոսկե արծիվ» շքանշանը։
Ալբերտին շնորհված պարգևը գնահատանք է մեր բոլոր հրետանավորներին, ովքեր արցախյան պատերազմների ժամանակ ցուցաբերել են անմնացորդ նվիրում և կամք…»,- ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Արցախի նախագահը։

Альберт Ованнисян посмертно удостоен высшего звания “Герой Арцаха”
Указом президента Республики Арцах Араика Арутюняна Альберт Ованнисян посмертно удостоен высшего звания “Герой Арцаха”.
В своей записи в Фейсбуке А.Арутюнян отметил, что звания Героя Арцаха младший сержант Альберт Ованнисян удостоен посмертно за исключительные заслуги перед Республикой Арцах в деле обеспечения защиты и безопасности родины, за совершенный им профессиональный подвиг.
“Сегодня, в День артиллериста, в представительстве Арцаха в Ереване я вручил отцу Альберта, Артаку Ованнисяну, орден “Золотой орел” его сына-героя.
Присвоенная Альберту награда – оценка всех наших артиллеристов, которые во время арцахских войн проявили волю и верность своей долгу…”,- написал президент Арцаха.