Սուրեն Պապիկյանը չպատասխանեց հարցին, թե ինչու բարձրաստիճան պաշտոնյաներն Արցախ չեն գնում
Ազգային ժողով-Կառավարություն հարցուպատասխանին «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Աղվան Վարդանյանը հիշեցրեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի խոսքը, թե Արցախը Հայաստան է ու վերջ, ապա այն, որ պատերազմի ավարտից հետո որևէ բարձրաստիճան պաշտոնյա Արցախ չի գնացել: Նա հետաքրքրվեց, թե ինչու մինչ այսօր վարչապետը, ԱԺ նախագահը, ԱԳ նախարարը, ՀՀ նախագահը և մյուս պաշտոնյաները չեն գնացել Արցախ:
«Պատրաստվում եք գնալ, թե՞ ոչ, և պատրա՞ստ եք Ստեփանակերտում հայտարարել, որ Արցախը որևէ կարգավիճակով չի լինելու Ադրբեջանի կազմում»,- հարցրեց նա:
Հարցին պատասխանեց փոխվարչապետ Սուրեն Պապիկյանը` նշելով, թե բազմաթիվ պաշտոնյաներ այս ընթացքում եղել են Արցախում և անհրաժեշտության դեպքում նորից կլինեն:

Сурен Папикян не ответил на вопрос, почему высокопоставленные должностные лица не едут в Арцах
Во время сегодняшнего правительственного часа в Национальном Собрании депутат оппозиционной фракции “Айастан” Агван Варданян напомнил слова премьер-министра Никола Пашиняна о том, что Арцах – это Армения и точка. Затем депутат отметил, что по завершении 44-дневной войны никто из высокопоставленных должностных лиц не был в Арцахе. Варданян поинтересовался, почему по сей день ни премьер-министр, ни спикер парламента, ни министр иностранных дел или президент РА, другие должностные лица не были в Арцахе.
“Вы собираетесь поехать и собираетесь ли заявить в Степанакерте, что Арцах ни в каком статусе не будет в составе Азербайджана?”- спросил Агван Варданян.
На этот вопрос ответил вице-премьер Сурен Папикян. По его словам, за это время в Арцах ездили многие должностные лица, и при необходимости они поедут вновь.