Կորոնավիրուսով վարակված մեկ ամսական երեխա է մահացել
Հայաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսով վարակված 1 ամսական երեխայի մահ։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Երևանի պետական բժշկական համալսարանի աշխատակազմի ղեկավար Շուշան Դանիելյանը։
««Մուրացան» համալսարանական հիվանդանոցի նորածնային վերակենդանացման բաժանմունքում մեկ ամսական երեխայի մոտ այսօր առավոտյան գրանցվել է կենսաբանական մահ:
Փոքրիկը ընդունվել էր բուժհաստատություն հոկտեմբերի 19-ին, արհեստական շնչառության սարքին միացվել էր հոկտեմբերի 26-ին: Երեխայի մոտ առկա է եղել կորոնավիրուսային վարակ»,- հայտնել է Շուշան Դանիելյանը:

В Ереване от коронавируса скончался месячный ребенок
В Армении зафиксирована смерть зараженного коронавирусом месячного ребенка. Об этом на своей странице в Фейсбуке сообщила руководитель администрации Ереванского государственного медицинского университета Шушан Даниелян.
“Сегодня утром в отделении реанимации новорожденных университетской больницы “Мурацан” была зафиксирована биологическая смерть месячного ребенка. Малыш поступил в медучреждение 19 октября, а 26 октября был подключен к аппарату ИВЛ. У ребенка имелась коронавирусная инфекция”,- отметила Ш.Даниелян.