ԵՏՀ նախարար Գեղամ Վարդանյանը պաշտոնաթող կլինի սեփական ցանկությամբ
Գեղամ Վարդանյանը հայտնել է ՀՀ Կառավարությանը՝ Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի Ներքին շուկաների, տեղեկատվայնացման, տեղեկատվական-հաղորդակցական տեխնոլոգիաների հարցերով Կոլեգիայի անդամի (Նախարարի) պաշտոնում լիազորությունների դադարեցման մտադրության մասին: Այս մասին տեղեկացնում է ԵՏՀ մամուլի ծառայությունը։
Զբաղեցրած պաշտոնից սեփական ցանկությամբ ազատվելու վերաբերյալ դիմումը ներկայացվել է ԵՏԳ:
Հոկտեմբերի 14-ին կայացած Եվրասիական տնտեսական բարձրագույն խորհրդի նիստի օրակարգում ներառվել և ընդունվել են Գեղամ Վարդանյանի՝ որպես Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի Ներքին շուկաների, տեղեկատվայնացման, տեղեկատվական-հաղորդակցական տեխնոլոգիաների հարցերով Կոլեգիայի անդամի (Նախարարի) պաշտոնում լիազորությունների դադարեցման և Վարոս Սիմոնյանին նույն պաշտոնում նշանակելու վերաբերյալ որոշումները:
Վերոնշյալ որոշումները ներկայումս գտնվում են հաստատման փուլում և կհրապարակվեն ԵԱՏՄ բոլոր անդամ պետությունների կողմից ստորագրվելուց հետո:

Министр ЕЭК сложит полномочия по собственному желанию
Гегам Варданян уведомил Правительство РА о намерении сложить с себя полномочия члена Коллегии (Министра) по внутренним рынкам, информатизации, информационно-коммуникационным технологиям Евразийской экономической комиссии. Заявление об освобождении от занимаемой должности по собственному желанию было подано им в ЕЭК.
В повестку дня прошедшего 14-го октября текущего года заседания Высшего Евразийского экономического совета были включены решения о прекращении полномочий Гегама Варданяна в должности члена Коллегии (Министра) по внутренним рынкам, информатизации, информационно-коммуникационным технологиям Евразийской экономической комиссии и назначении на эту должность Вароса Симоняна.
Указанные решения находятся на стадии утверждения и будут опубликованы после подписания со стороны всех стран-участниц ЕАЭС.