69 մահ մեկ օրում․ կորոնավիրուսից մահացության ամենաբարձր ցուցանիշն է գրանցվել
Հայաստանում կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի թիվն ավելացել է 1675-ով՝ ընդհանուր կազմելով 324 039: Նախօրեին կատարվել է 10 052 թեստավորում (ընդհանուր՝ 2 202 322): Այս մասին հաղորդում է Առողջապահության նախարարությունը:
Մահացել է 69 մարդ, սա Հայաստանում արձանագրված ամենաբարձր ցուցանիշն է օրական մահերի թվով։ Կորոնավիրուսից մահացության դեպքերի ընդհանուր թիվը 6831 է:
Առողջացել է ևս 1277 քաղաքացի, և այժմ նրանց ընդհանուր թիվը հասել է 286 334-ի:
Այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 29 521 քաղաքացի:
Նախօրեին արձանագրվել է մահվան 11 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1353 է։

69 смертей за сутки: в Армении зарегистрирован максимальный суточный показатель смертности от Covid-19
В Армении за сутки выявлено 1675 новых случаев коронавирусного заболевания. Общее число инфицированных достигло 324 039. Накануне было проведено 10 052 тестирования (всего – 2 202 322). Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
За минувшие сутки от Covid-19 умерли 69 человек. Это максимальный суточный показатель смертности в Армении. Общее число случаев коронавирусного заболевания с летальным исходом – 6831.
Выздоровели еще 1277 человек, общее число преодолевших инфекцию достигло 286 334.
На данный момент фактическое лечение получает 29 521 пациент.
Накануне скончались еще 11 пациентов с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 1353.