ՊՆ․ հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան հատվածում իրադրությունը լարված է
Նոյեմբերի 14-ին՝ ժամը 13։00-ի սահմաններում, ադրբեջանական զինված ուժերի ստորաբաժանումները փորձել են դիրքային առաջխաղացում ապահովել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան ուղղությամբ։ Սկսվել է ինտենսիվ փոխհրաձգություն։ Այս մասին հաղորդում է ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը։
«Հայ դիրքապահները կանխել են հակառակորդի փորձերը՝ դիրքավորվել այդ տարածքում։ Իրադրությունը դեռևս շարունակում է լարված մնալ։
Ներկա պահին, ռուսական կողմի միջնորդությամբ, ընթանում են բանակցություններ՝ իրադրության հանգուցալուծման ուղղությամբ։ Հայկական կողմից տուժածներ չկան։
Պաշտպանության նախարարությունը պարբերաբար տեղեկատվություն կտրամադրի իրադրության հետագա զարգացումների վերաբերյալ»,- ասվում է ՊՆ հաղորդագրությունում։

Gunfire Along Armenian-Azerbaijani Border
Armenian and Azerbaijani forces exchanged intense gunfire today along the eastern section of the border after Azerbaijani troops attempted to secure a positional advance, this according to the Armenian Ministry of Defense.
The ministry reports that Armenian troops halted the Azerbaijani advance and that the situation remains tense.
“At the moment, with the mediation of the Russian side, negotiations are underway to resolve the situation. There are no victims from the Armenian side,” a ministry reads.