Թագուհի Թովմասյանն ընդդիմությանն առաջարկում է վայր դնել մանդատները
Ազգային ժողովի «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանն ընդդիմությանն առաջարկում է վայր դնել պատգամավորական մանդատները։
«Մեր երկրում ստեղծված այս օրհասական դրության պայմաններում չենք կարողանում արդյունավետ աշխատանք կատարել՝ որպես օրենսդիր:
Ցավալի է, բայց խորհրդարանական երկրում առաջնային մանդատով օժտված պատգամավորներով չենք կարողանում անհրաժեշտ ջանքեր գործադրել՝ կանխելու մեր պետության հետ կատարվող այս անթույլատրելի իրավիճակը։
Ընդդիմության առաջնորդներին առաջարկում եմ հնարավորինս շտապ քննարկել, օրինակ, ԱԺ պատգամավորի մանդատներից հրաժարվելու հարցը՝ միաժամանակ հայտարարելով, որ ովքեր մանդատ կվերցնեն, հայրենիքի դավաճան են։
Հարգելի՛ գործընկերներ, պետք է շտապ գործենք, հայրենիք ենք կորցնում։
Հ. Գ. Սա պայքարի տարբերակներից մեկն է, գուցե այլ ձևաչափ առաջարկվի: Կոնսենսուսային լուծում է պետք»,- գրել է պատգամավորը։

Оппозиционный депутат предлагает своим коллегам сложить мандаты
Депутат оппозиционной парламентской фракции “Честь имею” Тагуи Товмасян предлагает своим коллегам сложить мандаты.
“В сложившейся в нашей стране катастрофической ситуации мы как законодатели не может продуктивно работать.
К сожалению, в парламентской стране наделенные мандатом депутаты не могут прилагать необходимые усилия для предотвращения складывающейся недопустимой ситуации.
Предлагаю лидерам оппозиции в срочном порядке обсудить, скажем, вопрос отказа депутатов Национального Собрания от мандатов и при этом заявить, что все те, кто возьмут мандаты, - предатели родины.
Уважаемые коллеги, нужно действовать как можно быстрее. Мы родину теряем”,- написала Т.Товмасян, добавив, что возможны и другие форматы борьбы, что предполагает консенсусные решения.