«Դուք դեռ պետք է դատվեք». Արծվիկ Մինասյանը՝ ՔՊ-ական պատգամավորներին
Ազգային ժողովի պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստը վերածվեց վիճաբանության և իշխանական ու ընդդիմադիր պատգամավորների՝ միմյանց հասցեին վիրավորանքների ու մեղադրանքների: Օրակարգում կրկին հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի ընտրության հարցն էր:
Իշխանական պատգամավոր Վահագն Ալեքսանյանը մեղադրանք հնչեցրեց «Հայաստան» խմբակցության հասցեին՝ ասելով, թե դաշինքին սպասարկող ԶԼՄ-ներն են, որ ադրբեջանական աղբյուրներից զազրելի տեղեկություններ են տարածում:
«Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանն էլ իր հերթին հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանին ու Վահագն Ալեքսանյանին մեղադրեց մանիպուլյացիաների ու սուտ տեղեկություններ տարածելու մեջ:
«Ստախոսն ինքներդ եք»,- ասաց Անդրանիկ Քոչարյանը:
«Դուք դեռ պետք է դատվեք։ Դուք ու Վահագն Ալեքսանյանը, որ հրապարակային հայտարարում եք, թե գուցե «Հայաստան» դաշինքն է հրավիրել Ադրբեջանին: Դուք պետք է պատասխան տաք»,- ասաց Մինասյանը:
«Դատվողները շատ շուտով կդատվեն»,- արձագանքեց Վահագն Ալեքսանյանը:
Ընդդիմադիր պատգամավորները լքեցին սենյակը, որից հետո հանձնաժողովականները կրկին մերժեցին Արթուր Ղազինյանի թեկնածությունը:

“Вас еще судить будут”: Арцвик Минасян – депутатам фракции “ГД”
На созванном сегодня внеочередном заседании постоянной парламентской комиссии по вопросам обороны и безопасности началась словесная перепалка между властными и оппозиционными депутатами, во время которой прозвучали взаимные оскорбления и обвинения.
На повестке вновь был вопрос избрания заместителя председателя комиссии. Властный депутат Ваагн Алексанян заявил, что обслуживающие оппозиционную фракцию “Айастан” средства массовой информации распространяют гнусную информацию азербайджанских источников.
В свою очередь секретарь фракции “Айастан” Арцвик Минасян обвинил членов комиссии Андраника Кочаряна и Ваагна Алексаняна в манипуляциях и распространении ложных сведений.
“Вы сами лгуны!” – заявил Андраник Кочарян.
“Вас еще судить будут. Вы и Ваагн Алексанян заявляете о том, что это блок “Айастан”, возможно, пригласил Азербайджан. Вы ответите за это”,- сказал Минасян.
“Те, кого нужно судить, скоро предстанут перед судом”,- парировал В.Алексанян.
После этого оппозиционные депутаты покинули кабинет, а остальные члены комиссии в очередной раз отклонили кандидатуру Артура Казиняна на должность заместителя председателя.