Ալեն Սիմոնյանի համար 90 մլն դրամ արժողությամբ մեքենա ձեռք կբերվի
Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի համար 90 մլն դրամ արժողությամբ BMW 750Li xDrive LCI դասի մեքենա ձեռք կբերվի։ Որոշումն ընդունվեց Կառավարության նոյեմբերի 25-ի նիստում՝ չզեկուցվող հարցերի փաթեթով։
Որոշման նախագծի հիմնավորմամբ՝ ԱԺ աշխատակազմի կողմից իրականացվում է Ազգային ժողովի նախագահին սպասարկող (BMW 750Li 2011թ արտադրության) ծառայողական մեքենայի պետական գույքի կառավարման կոմիտեին հանձնելու գործընթացը, քանի որ նշված մեքենայի ընթացիկ տեխնիկական սպասարկումը դարձել է ծախսատար, և դրա շահագործման ու պահպանման համար ֆինանսական միջոցների հատկացումները այլևս արդյունավետ ու նպատակահարմար չեն։
Գնումը կիրականացվի Ազգային ժողովին 2021 թվականի պետական բյուջեով նախատեսված հատկացումների վերաբաշխման արդյունքում տնտեսված ֆինանսական միջոցների հաշվին։
Որոշման նախագծով՝ գնումը կկատարվի պաշտոնական ներկայացուցչի ավտոսրահից, քանի որ, ըստ հիմնավորման, «պահանջը տվյալ պահի դրությամբ համարվում է հրատապ»:

Для Алена Симоняна будет куплен автомобиль стоимостью 90 млн драмов
Для спикера Национального Собрания Алена Симоняна будет куплен автомобиль “BMW 750Li xDrive LCI” стоимостью 90 млн драмов. Решение было принято на заседании правительства сегодня, 25 ноября.
В обосновании проекта решения отмечается, что администрация НС начала процесс передачи обслуживающего главу парламента служебного автомобиля Комитету управления госимуществом, поскольку выделение финансовых средств на его техническое обслуживание признано нецелесообразным.
Приобретение новой служебной машины признано срочным требованием, поэтому покупка будет оформлена в автосалоне официального представителя.