Մի հաջողության պատմություն-Հարդարելով տրամադրությունը
Հերմինե Հարությունյանը՝ քրոջ աջակցությամբ եւ ակտիվ մասնակցությամբ «ՀերմիՆա» գեղեցկության սրահը հիմնադրել է 5-6 տարի առաջ: Ունենալով հարուստ աշխատանքային փորձ՝ հավաքել են պրոֆեսիոնալ աշխատակազմ եւ սկսել ծառայություններ մատուցել՝ առաջնորդվելով «Հարդարում ենք տրամադրությունը» կարգախոսով:
«Երեւի նկատել եք, երբ կնոջ տրամադրությունը վատ է, նա կամ խանութ է գնում, կամ գեղեցկության սրահ: Դրանք կնոջ տրամադրությունը բարձրացնելու ամենաարդյունավետ ձեւերից են: Մենք էլ որոշեցինք՝ հարդարում ենք տրամադրությունը»,- ասում է Հերմինեն:
Այսօր գեղեցկության սրահը հաճախորդների պակաս չունի: Առաջիկա պլաններում ցանցի ստեղծումն է եւ ուսումնական կենտրոնի հիմնադրումը: Դասընթացավարի փորձ եւս կա: Ավելին, Հերմինեն հասցրել է հաջողությամբ մասնակցել եւ ելույթներով հանդես գալ տարբեր մոտիվացիոն նախագծերի շրջանակներում:
«Ամերիկյան դեսպանատան հետ աշխատելուց հետո մի հետաքրքիր առաջարկ ստացա GIZ-ից, որոնք ինձ ընտրեցին կին հերոս, իրենք ուսումնասիրել էին իմ անցած ճանապարհը ու ես սլայդերի միջոցով ներկայացրեցի իմ աշխատանքները, բավականին կանանց ոգեւորեցի ու շատ-շատերը որոշեցին իրենց բինզեսը հիմնել»,- եզրափակում է նա:

One Success Story: "Trimming the Spirits"
Hermine Harutyunyan founded the HERMINA beauty parlor 5-6 year ago together with her sister. The sisters have rich practice. They have recruited a professional staff and nowadays offer services with a motto “We trim the spirits.”
“You have most probably noticed, when a woman is in low spirits she goes either shopping or to a beauty parlor. These are the most effective ways to make a woman happy. So we decided trimming the spirits,” Hermine said.
Today the beauty parlor has no shortage of clientele. Hermine plans to create a chain and to open a training center shortly. She has successfully participated in various trainings and motivational projects.
“When working with the US Embassy I got an interesting offer from GIZ. They studied my business path and selected me as a woman hero. I made a presentation of my works, motivated many women and many of them are already thinking of opening their business,” Hermine added.