Նախագահ Սարգսյանն ընդունել է Վախթանգ Դարչինյանին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է թեթևագույն քաշում IBՕ վարկածով աշխարհի չեմպիոն Վախթանգ Դարչինյանին: Հանրապետության ղեկավարը շնորհավորել է անվանի բռնցքամարտիկին` Յոնի Պերեսի հետ դիտարժան մենամարտում տարած վերջին հաղթանակի և IBՕ վարկածով աշխարհի չեմպիոնի տիտղոսը նվաճելու առթիվ:
Նախագահը նորանոր հաղթանակներ է մաղթել աշխարհի չեմպիոնին՝ ընդգծելով, որ Հայաստանում ուշիուշով հետևում են նրա բոլոր մենամարտերին և հպարտանում՝ ինչպես նրա, այնպես էլ սպորտի բնագավառում մեր մյուս հայրենակիցների հաղթանակներով:
Վախթանգ Դարչինյանը խորհրդանշական է համարել, որ մենամարտը տեղի է ունեցել ապրիլի 24-ին՝ Հայոց ցեղասպանության տարելիցի օրը և ավարտվել իր հաղթանակով: Այս մասին հայտնում են նախագահի մամլո ծառայությունից:

Президент РА принял Вахтанга Дарчиняна
Президент Армении Серж Саргсян принял сегодня чемпиона мира по версии IBՕ в легчайшем весе Вахтанга Дарчиняна. Глава государства поздравил известного борксера с последней победой в зрелищном бою с Йоном Пересом и завоеванием титула чемпиона мира по версии IBՕ.
Серж Саргсян пожелал чемпиону мира новых успехов, подчеркнув, что в Армении внимательно следят за всеми поединками Дарчиняна и гордятся как его победами, так и победами других наших соотечественников.
Вахтанг Дарчинян назвал символичным тот факт, что бой состоялся 24 апреля, в День памяти жертв Геноцида армян, и завершился его победой. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.