Տարոն Մարգարյան. «Վաղը որոշում կկայացնեմ Մաշտոցի պուրակի կրպակների ապամոնտաժման վերաբերյալ»
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի ուղեկցությամբ այցելել է Մաշտոցի պուրակ, ծանոթացել ընթացող բարեկարգման աշխատանքներին և իր դիրքորոշումն է հայտնել այնտեղ տեղադրված ժամանակավոր տաղավարների վերաբերյալ: Ըստ այդմ, հանրապետության ղեկավարն առաջարկել է Երևանի քաղաքապետին այգու համալիր բարեկարգման շրջանակում ապամոնտաժել ժամանակավոր տաղավարները:
Անդրադառնալով սույն հարցին, Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը մասնավորապես նշել է. «Այսօր հանրապետության նախագահի հետ միասին այցելել ենք Մաշտոցի պուրակ, տեղում քննարկել կրպակների ապամոնտաժման և այգու բարեկարգման հետ կապված հարցերը: Հանրապետության նախագահի առաջարկությամբ վաղը՝ աշխատանքային օրվա ընթացքում, որոշում կկայացնեմ Մաշտոցի պուրակի կրպակների ապամոնտաժման վերաբերյալ: Սեղմ ժամկետներում կապամոնտաժենք կրպակները և կշարունակենք բարեկարգման աշխատանքները»:
Ի պատասխան սոցիալական ցանցերում քննարկվող այն հարցի, թե հնարավո՞ր է արդյոք, որ այդ տաղավարները կրկին վերատեղադրվեն Աբովյան փողոցում, Տարոն Մարգարյանն անհեթեթ է համարել այդ խոսակցությունները: «Մենք արդեն Աբովյան փողոցի կրպակները ապամոնտաժել ենք և այդ տարածքները հանձնել ենք բնակչությանը»,- ընդգծել է Երևանի քաղաքապետը:

Тарон Маркарян: "Завтра приму решение о демонтаже павильнов на проспекте Маштоца"
Президент РА Серж Саргсян сегодня в сопровождении мэра Еревана Тарона Маркаряна посетил сквер на проспекте Маштоца, где ознакомился с работами по благоустройству и высказал свое отношение к установленным здесь торговым павильонам. В ходе посещения сквера президент предложил мэру столицы в рамках комплексного благоустройства зеленой зоны демонтировать временные сооружения.
Касаясь этого вопроса, Тарон Маркарян, в частности, сказал: "Сегодня мы вместе с президентом посетили сквер на проспекте Маштоца и на месте обсудили вопросы, связанные с демонтажом павильонов и благоустройством сада. В сжатые сроки мы демонтируем павильоны и продолжим работы по благоустройству".
В ответ на обсуждающийся в социальных сетях вопрос о том, возможно ли, что павильоны вновь вернутся на улицу Абовяна, Тарон Маркарян заметил: "Мы уже демонтировали павильоны на улице Абовяна и передали эти территории населению". Об этом сообщает пресс-служба мэрии.