Հաստատվել է կորոնավիրուսի 419 նոր դեպք, մահացել է 27 մարդ
Դեկտեմբերի 4-ի` ժամը 11:00-ի դրությամբ՝ հաստատվել է կորոնավիրուսի 419 նոր դեպք, կատարվել է 7438 թեստավորում, կա 963 առողջացած և 25 մահվան դեպք: Այս մասին տեղեկացնում է Առողջապահության նախարարությունը;
Այսպիսով, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 340396 դեպք, որոնցից 320439 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 10834 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 7669 մահվան դեպք է արձանագրվել: Այլ հիվանդության պատճառով մահվան դեպքերը 2-ն են, ընդհանուր թիվը 1454 է: Ընդհանուր կատարվել է 2396894 թեստավորում

Выявлено 419 новых случаев Covid-19. Умерли 27 человек
По состоянию на 11:00 4 декабря за сутки в Армении выявлено 419 новых случаев Covid-19, проведено 7438 тестирований. Выздоровели 963 человека, умерли 25 человек. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
С начала пандемии число заболевших коронавирусом достигло 340396, число преодолевших болезнь – 320439, число смертей – 7669. На данный момент фактическое лечение получают 10834 пациента.
За минувшие сутки двое инфицированных ковидом скончались вследствие других болезней. Общее число таких случаев – 1454.