Ոստիկանապետի փեսան գումարային մեծ առավելություն ունի մրցակիցների նկատմամբ
Երեւանի թիվ 5 ընտրատարածքում ընտրապայքարի մեջ է մտել նաեւ Դավիթաշեն վարչական շրջանի ղեկավար ՀՀԿ-ական Արթուր Գեւորգյանը` ՀՀ ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանի փեսան: Թեեւ իր մրցակիցների հետ համեմատ երիտասարդ տարիքին՝ նա հասցրել է բավականին ունեցվածք կուտակել:
Ըստ տարածքային ընտրական հանձնաժողով ներկայացրած գույքի եւ եկամուտների հայտարարագրի՝ Արթուր Գեւորգյանն ունի 633.8 քմ առանձնատուն եւ 0.2515 հա հողամաս Սասնա Ծռեր փողոցում, վարձակալության իրավունքով` ավտոտեխսպասարկման կայան եւ երկու հողամաս ու շինություն Երեւան քաղաքում:
Ոստիկանապետի փեսային է պատկանում 2 ավտոմեքենա` 1985 թ. արտադրության «ԳԱԶ-24» եւ 2007 թ. արտադրության «BMW X5-4.8» մակնիշի:
Պատգամավորության թեկնածուի եկամուտի աղբյուրը միայն աշխատավարձն է` 4 միլիոն 85 հազար 189 դրամ: Նա ոչ բաժնեմաս ունի ընկերություններում, ոչ արժեթղթեր, սակայն անհասկանալի աղբյուրներից նրա հաշվեհամարին կա մեծ գումար:
Մարտի 1-ի դրությամբ Արթուր Գեւորգյանն ունեցել է 43 միլիոն դրամ, 945 հազար դոլար եւ 239 հազար եվրո:
Նրա մրցակից Սուրեն Սիրունյանը գործազուրկ է: Նա ոչ շարժական, ոչ էլ անշարժ գույք չունի: Չունի նաեւ եկամուտ, սակայն մարտի 1-ի դրությամբ նրա հաշվեհամարին եղել է 5 միլիոն դրամ:
Այս ընտրատարածքում առաջադրված երրորդ թեկնածուն` Հովհաննես Հովհաննիսյանը, դարձյալ աշխատանք չունի: Համասեփականության իրավունքով նրան է պատկանում Կոտայքի մարզի Ձորաղբյուր գյուղում գտնվող 520 քմ մակերեսով առանձնատունն ու 0.12 հա հողամասը, ինչպես նաեւ 0.3 հա ոչ գյուղատնտեսական նշանակության հող նույն մարզի Արզնի գյուղում:
Հովհաննես Հովհաննիսյանը ոչ շարժական գույք ունի, ոչ էլ 8 միլիոն դրամը կամ համարժեք փոխարժեքը գերազանցող թանկարգեժ գույք կամ իրեր: Նա վերջին մեկ տարվա ընթացքում որեւէ եկամուտ չի ստացել, սակայն մարտի 1-ի դրությամբ ունեցել է 2 միլիոն 800 հազար դրամ:

Зять начальника полиции РА имеет большое финансовое преимущество перед остальными кандидатами
В 5-ом избирательном округе Ереване баллотируется кандидат-республиканец Артур Геворкян, являющийся руководителем столичного административного района Давидашен и зятем начальника полиции РА Владимира Гаспаряна. Несмотря на довольно молодой возраст, Геворкян, в отличие от своих соперников, успел накопить внушительное состояние.
Согласно представленной в избирательную комиссию декларации об имуществе и доходах, Артур Геворкян имеет особняк площадью 633,8 кв.метров и земельный участок площадью 0,2515 га на улице Сасна Црер, два земельных участка и сооружение в Ереване, он также арендует станцию автотехобслуживания.
Зятю начальника полиции принадлежат 2 автомобиля: “ГАЗ-24” выпуска 1985 г. и “BMW X5-4.8” выпуска 2007 г.
Источником дохода этого кандидата в депутаты является его зарплата – 4 млн 85 тыс. 189 драмов. У него нет ни акций в компаниях, ни ценных бумаг, тем не менее на его счете из непонятных источников накопилась большая сумма. По положению на 1 марта у Артура Геворкяна было 43 млн драмов, 945 тыс. долларов и 239 тыс. евро.
Его соперник Сурен Сирунян является безработным и не имеет ни движимого, ни недвижимого имущества. У Сируняна нет также дохода, однако по положению на 1 марта на его счете было 5 млн драмов.
Не работает и третий кандидат в депутаты Ованнес Ованнисян. Он является совладельцем особняка площадью 520 кв.метров и 0,12 га земли в селе Дзорахбюр Котайкской области, а также 0,3 га земли несельскохозяйственного значения в селе Арзни той же области.
У Ованнисяна нет недвижимости, нет и дорогих вещей стоимостью 8 млн драмов или на такую же сумму в валютном эквиваленте. В течение последнего года он не получал доход, тем не менее по положению на 1 марта на его счете имеется 2 млн 800 тысяч драмов.