Վարչապետ Փաշինյանն աշխատանքային այցով ժամանել է Թբիլիսի
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով ժամանել է Վրաստան։ Թբիլիսիի Շոթա Ռուսթավելիի անվան միջազգային օդանավակայանում վարչապետին դիմավորել է Վրաստանի փոխվարչապետ, Արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Զալկալիանին։ Այս մասին հայտնում են վարչապետի աշխատակազմից։
Նիկոլ Փաշինյանն ուղեւորվել է Վրաստանի կառավարություն, որտեղ առանձնազրույց է տեղի ունենալու Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ։
Թբիլիսիում երկու երկրների վարչապետների մասնակցությամբ կայանալու է Հայաստանի և Վրաստանի միջև տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի նիստը:

Премьер-министр Пашинян с рабочим визитом прибыл в Грузию
Премьер-министр Никол Пашинян с рабочим визитом прибыл в Грузию. В международном аэропорту Тбилиси имени Шота Руставели премьер-министра встретил вице-премьер, министр иностранных дел Грузии Давид Залкалиани.
Затем премьер-министр Республики Армения поехал в правительство Грузии, где проведет частную беседу с премьер-министром Грузии Ираклием Гарибашвили.
В Тбилиси с участием премьер-министров двух стран состоится заседание Межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству между Республикой Армения и Грузией.