Պատգամավորության թեկնածու Մհեր Սեդրակյանը գործազուրկ է, բայց միլիոնների եկամուտ ունի
Երեւանի թիվ 13 ընտրատարածքում առաջադրվել է 2 թեկնածու` ՀՀԿ-ից Էրեբունու նախկին թաղապետ Մհեր Սեդրակյանը (Թոխմախի Մհեր) եւ ՀԱԿ-ից` Վիոլետտա Պետրոսյանը: Ինչպես բոլոր դեպքերում, այս ընտրատարածքում էլ բացառություն չկա, եւ իր գույքով ու ունեցվածքով առաջատարը հանրապետականի թեկնածուն է: Դա են վկայում երկու թեկնածուների ներկայացրած հայտարարագրերը` իրենց գույքի եւ եկամուտների մասին:
Մհեր Սեդրակյանը` այժմ գործազուրկ պատգամավորության թեկնածուն հայտարարագրել է 3 հողամաս եւ 3 շենք-շինություն Երեւան քաղաքում: Մհեր Սեդրակյանի շենքերի մակերեսը տատանվում է 81.9-702.4 քմ միջեւ:
Պարզվում է` նա ավտոմեքենա չունի, թեեւ շատերն են նրան տեսնում թանկարժեք ավտոմեքենայով: Չունի նաեւ 8 միլիոն դրամը կամ համարժեք փոխարժեքը գերազանցող գույք: Փոխարենը զգալի գումար է կազմում տարբեր ընկերություններից ստացած շահաբաժինը:
Վերջին մեկ տարվա ընթացքում Մհեր Սեդրակյանը «Գաջ» ՓԲԸ-ից ստացել է 13 միլին դրամի եկամուտ, իսկ «Ավտոստոպ» ՍՊԸ-ից` 100 միլիոն դրամ: Թեեւ ակնհայտ է, որ նշված երկու ընկերություններում էլ Մհեր Սեդրակյանը բաժնեմաս ունի, սակայն թեկնածուն այդպես էլ հայտարարագրում այդ մասին չի նշել:
Մարտի 1-ի դրությամբ, Մհեր Սեդրակյանի հաշվեհամարին եղել է 73 միլիոն դրամ:
Վիոլետտա Պետրոսյանը Երեւանում ունի 376.78 քմ մակերեսով առանձնատուն եւ 0.0245 հա հողամաս:
Վիոլետտա Պետրոսյանը հայտարարագրել է նաեւ իր միակ ավտոմեքենան` 2007թ. արտադրության «Hyundai Tucson» մակնիշի: Նա չի հայտարարագրել եւ ոչ մի դրամական միջոց, իսկ մարտի 1-ի դրությամբ ունեցել է 0 դրամ:

Кандидат в депутаты Мгер Седракян безработный, но получает миллионные доходы
В 13-ом избирательном округе Еревана в Национальное Собрание баллотируются два кандидата – бывший глава столичной общины Эребуни, член Республиканской партии Армени Мгер Седракян (Тохмахи Мгер) и представитель Армянского национального конгресса Виолетта Петросян. Как и во всех остальных избирательных округах, здесь также наиболее состоятельным из кандидатов является представитель РПА. Об этом свидетельствуют декларации, представленные обоими кандидатами.
Мгер Седракян, который в настоящее время является безработным, задекларировал 3 земельных участка и 3 здания в Ереване. Площадь строений Седракяна колеблется в пределах 81,9-702,4 кв.м.
Оказывается, у этого кандидата нет автомобиля, хотя многие видят его разъезжающим на дорогой иномарке. У него нет и имущества, стоимость которого превышала бы 8 млн в драмах или в валютном эквиваленте. Вместо этого значительную сумму составляют доходы Мгера Седракяна от различных компаний. За последний год он получил от ЗАО “Гадж” 13 млн драмов, а от ООО “Автостоп” – 100 млн драмов. Несмотря на очевидность того, что этому кандидату принадлежат акции двух указанных компаний, в декларации он об этом ничего не сообщил. По положению на 1 марта на расчетном счете Мгера Седракяна имелось 73 млн драмов.
Виолетта Петросян имеет в Ереване особняк площадью 376,78 кв.м и земельный участок площадью 0,0245 га. Кандидат задекларировала также свой единственный автомобиль – “Hyundai Tucson” 2007 г. выпуска. В.Петросян не задекларировала никаких денежных средств, а по положению на 1 мая на ее счете было 0 драмов.