Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է «Վայլդբերիզ» ընկերության գլխավոր տնօրենին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ընդունել է «Վայլդբերիզ» (Wildberries) ռուսաստանյան առցանց հարթակի հիմնադիր և գլխավոր տնօրեն Տատյանա Բակալչուկին:
Վարչապետի պաշտոնական կայքի հաղորդմամբ՝ Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ ՀՀ կառավարությունն առաջնահերթություն է համարում տնտեսությունում ներդրումների ներգրավումը, ներդրումային միջավայրի հետևողական բարելավումը և պատրաստ է աջակցել ՀՀ-ում առաջատար ընկերությունների զարգացման ծրագրերին:
Տատյանա Բակալչուկն արդյունավետ է գնահատել փոխգործակցությունը, ինչի մասին է վկայում «Վայլդբերիզի» միջոցով թե՛ հայկական արտադրանքի վաճառքի, թե՛ Հայաստանից կատարվող էլեկտրոնային առևտրի ծավալի աճը: Այս համատեքստում նա կարևորել է «ՀայՓոստի» հետ համագործակցությունը և տեղեկացրել, որ հաջորդ տարի «Վայլդբերիզ» ընկերությունը նախատեսում է լայնածավալ ներդրումներ իրականացնել Հայաստանում՝ կառուցել նոր լոգիստիկ, իր բնույթով տարածաշրջանային կենտրոն:
Զրուցակիցները քննարկել են համագործակցության խորացման և էլեկտրոնային առևտրի զարգացման հեռանկարներին վերաբերող հարցեր: Մտքեր են փոխանակվել լոգիստիկ նոր կենտրոնի կառուցման, ապրանքների և ծառայությունների հասանելիության մակարդակի բարձրացման, տեղական արտադրանքի արտահանման շուկաների ընդլայնման հնարավորությունների շուրջ:
Վարչապետը ևս մեկ անգամ ողջունել է «Վայլդբերիզ» ընկերության զարգացման ծրագրերը և վերահաստատել Կառավարության պատրաստակամությունը՝ իր գործիքակազմով օժանդակելու ներդրումային նոր նախագծերի իրականացմանը:

Премьер-министр Пашинян принял генерального директора компании Wildberries
Премьер-министр Никол Пашинян принял сегодня основателя и генерального директора российской онлайн-платформы Wildberries Татьяну Бакальчук.
Приветствуя деятельность Wildberries в нашей стране, премьер-министр отметил, что правительство Армении считает приоритетом привлечение инвестиций в экономику, продолжительное совершенствование инвестиционной среды и готово поддержать программы развития ведущих компаний в Армении.
Татьяна Бакальчук подчеркнула эффективность сотрудничества, о чем свидетельствует рост как продаж армянских товаров, так и объемов электронной торговли из Армении через Wildberries. В этом контексте она подчеркнула важность сотрудничества с “Айпост” и сообщила, что в следующем году компания Wildberries планирует сделать масштабные инвестиции в Армении, построить новый логистический региональный центр.
Собеседники обсудили перспективы углубления сотрудничества и развития электронной торговли. Состоялся обмен мнениями о строительстве нового логистического центра, повышении уровня доступа к товарам и услугам и возможностях расширения рынков для экспорта местной продукции.
Премьер-министр еще раз приветствовал планы развития компании Wildberries и подтвердил готовность правительства в рамках своего инструментария поддержать реализацию новых инвестиционных проектов.