Կոնվերս Բանկը Առեւտրի ֆինանսավորող լավագույն Բանկն է Հայաստանում ըստ Global Finance-ի
Global Finance միջազգային հեղինակավոր ամսագրի կողմից Կոնվերս Բանկն արժանացել է հերթական պատվավոր մրցանակին:
«Ուրախ ենք հայտնելու, որ երրորդ տարին անընդմեջ Կոնվերս Բանկն արժանանում է Global Finance ամսագրի «Առևտրի ֆինանսավորող Լավագույն բանկը Հայաստանում» մրցանակին՝ պահպանելով առաջատարի դիրքը եւ հանդես գալով որպես այս ոլորտում լավագույն գործընկեր-բանկ: Առեւտրի ֆինանսավորման ոլորտում մեր նվաճումները բարձր են գնահատվել նաեւ հեղինակավոր այլ միջազգային կազմակերպությունների եւ գործընկեր բանկերի՝ այդ թվում գերմանական Commerzbank AG բանկի և Վերակառուցման եւ Զարգացման Եվրոպական Բանկի կողմից. վերջինս երկու տարի շարունակ Կոնվերս Բանկին շնորհել է «Տարվա գործարք - Կանաչ առեւտուր» անչափ կարևոր և պատասխանատու մրցանակը: Բանկն այսուհետ եւս կշարունակի հաճախորդներին կորպորատիվ համապարփակ ֆինանսավորման տրամադրումը՝ ամրացնելով ոլորտում երկարաժամկետ ու հուսալի գործընկերոջ դիրքերը»,- ասել է Կոնվերս Բանկի Ֆինանսական տնօրեն Հրանտ Հակոբյանը:
«Global Finance ամսագրի կողմից այս պատվավոր մրցանակի շնորհումը մեզ համար անչափ ոգևորիչ է: Սակայն, միևնույն ժամանակ, այն նաև պարտավորեցնում է պահպանել առևտրի ֆինանսավորման ոլորտում հաճախորդներին մատուցվող ծառայությունների և միջազգային գործընկերների հետ կառուցված համագործակցության սահմանված բարձր նշաձողը, ինչի շնորհիվ մեր աշխատանքը ճանաչման է արժանանում նման հեղինակավոր ամսագրի կողմից՝ ի թիվս առաջատար այնպիսի բանկերի ինչպիսիք են Citibank, Commerzbank, BNP Paribas, Intesa SanPaolo, RaiffeisenBank International, UniCredit բանկերը և այլն»,- ասել է Կոնվերս Բանկի Միջազգային հարաբերությունների և առևտրի ֆինանսավորման բաժնի պետ Նելլի Քոչարյանը:
«Կոնվերս Բանկը ներկայում կիրառում է բիզնեսի ֆինանսավորման լայն գործիքակազմ՝ սկսած վարկավորումից մինչեւ առեւտրի ֆինանսավորման գործիքների և վերաֆինանսավորման միջազգային ֆոնդերի կիրառմամբ ֆինանսավորման բարդ սխեմաներ: Բանկը կորպորատիվ վարկավորման պրոդուկտներ է առաջարկում ինչպես նորաստեղծ, այնպես էլ կայացած ընկերություններին՝ հիմնական միջոցների ձեռքբերման ու շրջանառու միջոցների համալրման, զարգացման, ներմուծման ու արտահանման խթանման համար, յուրաքանչյուր գործարքի տեսակի համար մշակելով ֆինանսավորման ուրույն գործիք»,- ասել է Կոնվերս Բանկի Կորպորատիվ բիզնեսի գծով տնօրեն Սարգիս Խաչատրյանը:

The following is paid content.
Once again Converse Bank has been presented with an honorable award by the prestigious international magazine- Global Finance.
"We are pleased to announce that for the third consecutive year, Converse Bank is recognized as the Best Trade Finance Provider in Armenia by Global Finance, maintaining its leading position and proving the role of the best partner bank of the country in this sphere. Our achievements in trade finance have also been honored by other reputable international organizations and leading banks, including our long term partners Commerzbank AG and European Bank for Reconstruction and Development (EBRD). The latter for two years running awarded Converse Bank with “Deal of the Year - Green Trade” award.. The Bank will stay adherent to providing comprehensive corporate financing to its customers, strengthening its position of a long-term and reliable partner in the sphere“, said Grant Akopian, Chief Financial Officer of Converse Bank.
"This honorary award received from Global Finance greatly encourages us. But at the same time, we feel committed to maintain the high quality of services provided to our customers in the sphere of trade finance in line with high level cooperation with our international partners due to which our work receives recognition by this prestigious magazine, alongside with such leading banks as Citibank, Commerzbank, BNP Paribas, Intesa SanPaolo, RaiffeisenBank International, UniCredit, etc.", - said Nelli Kocharyan, Head of International Relations and Trade Finance at Converse Bank.
"Currently Converse Bank offers its customers a wide range of financial services, comprised of traditional lending facilities, trade finance products and target funding through international borrowings. The Bank provides business loans to both start-ups and established companies to acquire fixed assets and replenish working capital, to develop and promote import and export,working out a special product for each type of financing," said Sargis Khachatryan, Director of Corporate Business Department of Converse Bank.
The Global Finance press release on the results of the awards is available at https://www.gfmag.com/media/press-releases/press-release-worlds-best-trade-finance-providers-2022-4.