Բերձորի բնակիչը մոլորվել և հայտնվել է Ադրբեջանի վերահսկողության տակ գտնվող տարածքում
Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը տեղեկացնում է, որ Բերձոր քաղաքի 1953թ. ծնված բնակիչ Անդրանիկ Հրանտի Ալեքսանյանը ժամը 15։00-ի սահմաններում Բերձոր քաղաքի մոտակայքում մոլորվել է և հայտնվել Ադրբեջանի զինված ուժերի վերահսկողության տակ գտնվող տարածքում, և վերջիններիս կողմից վերցվել արգելանքի:
«Դեպքի մասին անմիջապես հաղորդվել է ռուս խաղաղապահներին, ովքեր պարզել ու հավաստիացել են մեր քաղաքացու անվտանգության մասին: Այս պահին բանակցություններ են ընթանում ԱՀ քաղաքացուն հայկական կողմին վերադարձնելու ուղղությամբ»,- ասված է ԱՀ ԱԱԾ տարածած հաղորդագրությունում։

Житель Бердзора заблудился и оказался на подконтрольной Азербайджану территории
Служба национальной безопасности Республики Арцах сегодня распространила сообщение о том, что житель города Бердзор Андраник Грантович Алексанян, 1953 г.р., около15։00 заблудился в окрестностях Бердзора и оказался на территории, контролируемой вооруженными силами Азербайджана, где был взят под стражу.
О произошедшем сразу были проинформированы российские миротворцы, которые выяснили и заверили, что жителю Арцаха ничто не угрожает. В настоящее время ведутся переговоры по вопросу его возвращения армянской стороне.